Po przerwie spowodowanej feriami odbywają się regularne treningi na sali gimnastycznej zawodników drugiej ekipy rateli. Oprócz speedrowerzystów walczących w kategorii open i weteran w zajęciach uczestniczą również młodzi zawodnicy pochodzący z Wrocławia.

Obciążenia na treningach prowadzonych przez dyrektora sportowego Szarży Damiana Natońskiego są coraz większe. Ma to zaprocentować podczas rywalizacji na torze w nadchodzącym wielkimi krokami nowym sezonie.

Nie ma taryfy ulgowej dla trenujących. Tak jak i poprzednie zajęcia, tak i te ostatnie wszyscy uczestnicy przeżyli. Na szczęście nikt nie odniósł żadnego urazu.

Po ponad godzinnej dawce ćwiczeń siłowych, na koniec rozegrane są mecze halowych gier zespołowych: koszykówki, siatkówki czy piłki nożnej.

Zaangażowanie trenujących zawodników ostatnio obserwował obecny na sali prezes rateli Adrian Kocur.

Plan przygotowań do nowego sezonu przewiduje jeszcze kilka zajęć na sali gimnastycznej a później stopniowe wychodzenie w teren i jazdę na rowerze. We Wrocławiu już w najbliższych dniach ruszą prace na torze. Nowa nawierzchnia owalu na Krajewskiego będzie przygotowywana, tak by zawodnicy mogli jak najszybciej wyjechać na tor.

A już za miesiąc 2 kwietnia odbędzie się inauguracja sezonu speedrowerowego we Wrocławiu. W tym dniu na K1, odbędzie się X Memoriał im. Jakuba Kroczaka. Tak jak w poprzednich dwóch sezonach, na starcie zobaczymy cztery drużyny, ale sam system turnieju będzie dużo bardziej rozbudowany i czeka nas potrójna dawka emocji. Przypomnijmy, że ostatni Memoriał Jakuba Kroczaka wygrała reprezentacja Polski open przed drużyną Szarży Wrocław i reprezentacją Polski weteranów.

Organizatorzy zapraszają 2 kwietnia na tor przy ul. Krajewskiego 2 we Wrocławiu. Na kibiców i dzieci czekają liczne atrakcje przygotowane przez rateli.