W sobotę 25.07.br najmodsi adepci Szarży Wrocław udali się do Zielonej Góry. ZKS Zielona Góra i Szarża Wrocław wyznaczyli na ten dzień mecz towarzyski żaków. Ekipa z Wrocławia pojechała do Winnego Grodu w składzie dziewczynki-chłopcy w wieku od 3 do 6 lat. Średnią wieku Wrocławian zawyżał trenujący już na co dzień z seniorami – trzynastoletni Dominik Purzyc. Na miejscu okazało się, że nasze dzielne żaki będą musiały stawić czoła gospodarzom, starszym od naszych zawodników od 2 do 6 lat. Dla dzieci taka różnica wieku ma ogromne znaczenie. Istotny jest równeż sprzęt na jakim startują starsi zawodnicy.

Ale niczym nie zrażone żaki z Szarży przed zawodami ustalały strategię współpracy podczas biegu w tych drużynowych zawodach.

Zdecydowanie bardzo miłą niespodzianką przygotowanych przez gospodarzy był przejazd po torze, wszystkich uczestników zawodów na lawecie – podobnie jak w dosrosłym żużlu.

Następnie odbyła się prezentacja zawodników, znana również z torów żużlowych.

Później zaczęły się wyścigi. Gospodarze nie mieli taryfy ulgowej dla młodszych kolegów z Wrocławia. Przeważnie wygrywali swoje biegi. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w drużynie Szarży i w całych zawodach żaków był Dominik Purzyc, który tylko raz przegrał z rywalem, w biegu nominowanym. Był wówczas drugi. Najmłodsze dzieci (w tym Róża Mutor, Ola Strzelec, czy Dawid Mutor ) ścigały się w przerwach pomiędzy biegami. W późniejszej fazie zawodów dołączyli do nich niewiele starsi Jan Bujnowski, Tomasz Góral i  Antek Szymański. Dzieci miały bardzo dużo frajdy z możliwości rywalizacji między sobą na torze. Na twarzach większości żaków widoczny był uśmiech. Choć podczas twardej rywalizacji na torze, niejednokrotnie najmłodsi mieli zacięte i skupione miny. Mecz w Zielonej Górze pokazał, że przed najmłodszymi jeszcze bardzo wiele ciężkiej i wytężonej pracy. Żacy mogli przekonać się, że kategoria wiekowa w tak młodych latach życia ma bardzo duże znaczenie.

Jednak wszyscy ścigający się na torze mogli sami poznać nawierzchnię zielonogórskiego owalu. Jazda nie tylko na swoim torze będzie procentować w przyszłości. Końcowy rezultat tej nierównej, towarzyskiej potyczki dla większości żaków Szarży miał drugorzędne znaczenie. Mali Wrocławianie cieszyli się z możliwości ścigania się ze starszymi od siebie dziećmi z innego miasta, a także z tego, iż mogli poznać najlepszy do ścigania tor w Polsce.

Wynik meczu:

ZKS Zielona Góra – Szarża Wrocław 91 – 69.

Punkty dla Szarży zdobyli:

Antek Szymański 3 pkt; (1, 1, 1, -)

Tomasz Góral 5 pkt; (2, 1, 2, -)

Kordian Wójcik 15 pkt; (2, 3, 3, 3, 3, 1)

Dominik Purzyc 19 pkt (4, -, 4, 4, 4, 3)

Antek Bujnowski 11 pkt (3, 3, 3, 1, 1)

Jan Bujnowski 3 pkt (1, 1, -)

Adam Hałys – 10 pkt (2, 1, 3, 2, 2)

Wiktor Pachołek 3 pkt (1,2)

Każdy uczestnik zawodów otrzymał jakiś drobiazg.

Po zawodach Państwo Bujnowscy zorganizowali nie tylko dzieciom kiełbaski z grilla. Najmłodsi również byli na wspólnych lodach.

 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z towarzyskiego spotkania żaków Szarży w Zielonej Górze: