Prawdziwa plaga kontuzji dopadła drużynę Betard Sparty w tym sezonie. Ekipa, która wygrała zdecydowanie zasadniczą część sezonu na pewno zasługuje na miano największego pechowca bieżącego sezonu.

W zespole wrocławskim, aż ośmiu zawodników było kontuzjowanych w tym sezonie; Mateusz Panicz, Kacper Andrzejewski, Piotr Pawlicki, Lukas Fienhage, Tai Woffinden, Artem Łaguta, Maciej Janowski oraz Charles Wright. Trzech ostatnich żużlowców jest niezdolnych do rywalizacji w niedzielnym meczu.

17 września 2023 roku na torze Motoru w Lublinie odbędzie się pierwszy mecz o złoty medal drużynowych mistrzostw Polski w sezonie 2023. Na stadion przy alejach Zygmuntowskich przyjeżdża zdziesiątkowana Sparta Wrocław. Jak przekazał Artem Łaguta drużyna wrocławska ma pięciu klasowych zawodników i będzie się bić o jak najlepszy wynik.

W zestawieniu Spartan na ten mecz znalazło się czterech juniorów. O ile spokojni możemy być o formę Bartłomieja Kowalskiego, to występ 16-letniego Kacpra Andrzejewskiego, 16-letniego Kevina Małkiewicza, czy 21-letniego Connora Baileya jest wielkim znakiem zapytania. Na pewno Kowalski będzie mógł dwa razy zastępować swoich młodszych kolegów. Dodatkowo w przypadku różnicy co najmniej 6 punktów na korzyść Motoru, przyjezdni będą mogli stosować rezerwy taktyczne. Trzech seniorów plus Bartłomiej Kowalski będą mogli wystartować w takiej sytuacji po 6 razy. A kto wie – w zależności od postawy na torze na taką ilość biegów może także liczyć Kevin Małkiewicz. Wychodzi więc, że Andrzejewski i Bailey mogą wystąpić tylko po razie.

Ciekawe, czy goście zdecydują się wstawić (dla ewentualnego zabezpieczenia się) pod numerem ósmym kolejnego młodzieżowca? W drużynie nie ma już 19-letniego Mateusza Panicza, który w swoich mediach społecznościowych napisał, iż zawiesza swoją karierę zawodniczą.

Motor na finałową walkę wytacza największe armaty jakie ma do dyspozycji. W ekipie koziołków wszyscy są zdrowi i na pewno na 100% gotowi na rywalizację o złoto drużynowych mistrzostw Polski.

W historii wrocławskiej Sparty mieliśmy już przykłady rywalizacji najwyższe cele osłabionej drużyny. 26 września 2004 roku w Tarnowie nie mógł wystąpić kontuzjowany Sławomir Drabik, za którego stosowano zastępstwo zawodnika. W dziwnych i do dziś niewyjasni9onych okolicznościach na ten mecz nie dotarł Greg Hancock. Wrocławianie przegrali wówczas tylko 40-49. Jedynie zwycięstwo dawało Sparcie tytuł mistrzowski… Wówczas w drużynie pojechali młodzi zawodnicy Krzysztof Słaboń, Tomasz Gapiński, Jarosław Hampel, Robert Miśkowiak i Piotr Świderski. Najstarszym z nich był wówczas 23 letni Krzysztof Słaboń. Pozostali byli młodsi. Historia lubi się powtarzać…

Zapowiadane składy na mecz w Lublinie:

Platinum Motor Lublin:
9. Jarosław Hampel
10. Dominik Kubera
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Cierniak
15. Bartosz Bańbor

Betard Sparta Wrocław:
1. Piotr Pawlicki
2. Connor Bailey
3. Kacper Andrzejewski
4. Artiom Łaguta
5. Daniel Bewley
6. Kevin Małkiewicz
7. Bartłomiej Kowalski

Początek spotkania: niedziela 17 września, godz.19:15. Transmi9sja Canal+ Sport 5

13 programowych biegów:
1. PAWLICKI, Hampel, ANDRZEJEWSKI, Holder
2. Bańbor, MAŁKIEWICZ, Cierniak, KOWALSKI
3. BEWLEY, Lindgren, BAILEY, Zmarzlik
4. Cierniak, ŁAGUTA, Kubera, MAŁKIEWICZ
5. Holder, ANDRZEJEWSKI, Lindgren, ŁAGUTA
6. Zmarzlik, BAILEY, Bańbor, PAWLICKI
7. KOWALSKI, Kubera, BEWLEY, Hampel
8. ANDRZEJEWSKI, Zmarzlik, ŁAGUTA, Cierniak
9. Hampel, PAWLICKI, Kubera, BAILEY
10. MAŁKIEWICZ, Holder, BEWLEY, Lindgren
11. Lindgren, ŁAGUTA, Hampel, PAWLICKI
12. BAILEY, Bańbor, KOWALSKI, Holder
13. Kubera, BEWLEY, Zmarzlik, ANDRZEJEWSKI