Zbigniew Lech były żużlowiec Sparty Wrocław nie rozstaje się z motocyklem. Choć nie jest to już motocykl żużlowy to Wrocławianin z powodzeniem, mimo już „50-tki” na karku startuje w rajdach enduro.

Niedawno pisaliśmy, iż Lech powiedział: Faktycznie żużel przy enduro to spokojna zabawa, zwłaszcza przy obecnej modzie na twarde tory. Dziś już pewnie nie byłoby szans, bym zgodził się startować na tak przyczepnych nawierzchniach jak w czasach kariery żużlowej.

W ubiegłym sezonie były wrocławski żużlowiec reprezentując barwy HAWI Opole został mistrzem Polski w rozgrywkach Enduro 2022 w kategorii masters.

A tak swój sukces skomentował Zbigniew Lech: – Wygrana dwóch ostatnich rund sezonu w Kielcach, dała mi tytuł Mistrza Polski Enduro w klasie Masters. Rywalizacja z byłym Mistrzem Świata – Wojtkiem Renczem była zażarta do ostatniego okrążenia. Dziękuję wszystkim za rywalizację.

Lech nie przestaje rozwijać swojej pasji. W końcu Wrocławianin będzie występował „u siebie”. Jest nowy-stary klub w stolicy Dolnego Śląska z sekcją enduro. Na stronie fb TrackAcademy.pl Offroad możemy przeczytać:

WROCŁAW MIASTEM SPORTÓW MOTOCYKLOWYCH

Od dnia 01.03.2023 rozpoczynamy działalność jako Wrocławski Klub Sportowy zarejestrowany przez Polski Związek Motorowy. Zbigniew Lech oraz Bartosz Bogielczyk włączeni zostali do struktur zarządczych KKS Polonia Wrocław i otworzyli Wrocławską sekcję Enduro i Cross Country.

Robimy to z miłości do sportu! Naszym celem statutowym jest popularyzacja tego pięknego sportu, a przede wszystkim umożliwienie młodym (i nieco starszym) regularne treningi pod okiem najlepszych instruktorów! Co to oznacza? Otóż to, że od jutra możesz stać się zawodnikiem zrzeszonym we Wrocławskim Klubie sportowym z 77 letnią tradycją, z dostępem do profesjonalnej próby enduro.

Ponadto, w nadchodzącym sezonie powalczymy w Mistrzostwach Polski Enduro

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą inicjatywę

Nasi zawodnicy mogą liczyć na preferencyjne warunki podczas niezbędnych zakupów w KTM Liberty Motors.

Wszystkich amatorów (z licencją lub bez) i zawodników PP/MP startujących w Mistrzostwach Polski CC i Enduro, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Zdjęcia: fb TrackAcademy.pl Offroad