Swój ostatni sezon w kategorii junior postanowił spędzić w nowym klubie. Wychowanek TSŻ Toruń to z pewnością duży talent, który ciężką pracą może zaprocentować dobrymi wynikami na torze. W trzech spotkaniach bieżącego sezonu potrafił udowodnić, że talent i możliwości ma spore. Zapraszamy na wywiad z juniorem Szarży Wrocław

Na wirażu: Wiktor, za tobą trzy występy w barwach nowej drużyny. Jak na obecną chwilę czujesz się w nowym zespole?
Wiktor Czerwiński: Czuję się znakomicie. W Szarży panuje rodzinna atmosfera. Bardzo dobrze się dogadujemy, czy to po porażce, czy zwycięstwie.

Na wirażu: Twoja średnia po trzech kolejkach to 2,500 i z każdą kolejną kolejką jest wyższa. A mogłaby być delikatnie wyższa bo jednak trochę punktów straciłeś w trzech pierwszych meczach przez własne błędy. Zgadzasz się?
Wiktor Czerwiński: Tak to prawda. Średnia mogła być wyższa i mam nadzieję, że ta średnia będzie ciągle rosła, ponieważ z każdą kolejką czuję się pewniej na torze.

Na wirażu: W tym sezonie na torze we Wrocławiu odbędą się finały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jaki cel na finał juniorów będzie mieć Wiktor Czerwiński?
Wiktor Czerwiński: Na pewno liczę na podium. Wiem, że łatwo nie będzie, ale mam nadzieję że wykorzystam atut domowego toru i uda się zdobyć jakiś medal.

Na wirażu: Mieszkasz w Toruniu, a jeździsz dla drużyny z Wrocławia i cały czas się uczysz. Ciężko jest to pogodzić?
Wiktor Czerwiński: Na chwilę obecną nie mam z tym problemu i miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

Na wirażu: Ostatni mecz z Orłem przegraliście jednym punktem. Co możesz powiedzieć kibicom po tym spotkaniu?
Wiktor Czerwiński: Nie poddajemy się i nie załamujemy. To że przegraliśmy nie znaczy że nie mamy szans na medal. Zabawa zaczyna się w fazie play-off.

Na wirażu: Trener Tomasz Pokorski wysłał ci zaproszenie na sobotnie zgrupowanie Reprezentacji Polski Juniorów. Jak to skomentujesz?
Wiktor Czerwiński: Cieszę się bardzo że dostałem taką szansę. To zawsze było moje marzenie, aby jeździć w Reprezentacji Polski. Teraz można powiedzieć, że drzwi do tego mam otwarte i wystarczy dobrze pokazać się w sobotę.

Na wirażu: Na zakończenie rozmowy co chciałbyś przekazać kibicom we Wrocławiu?
Wiktor Czeriński: Dziękujemy kibicom za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas ostatniego meczu. Bądźcie z nami!

Na wirażu: Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów
Wiktor Czerwiński: Dziękuję

Zdjęcie: Justyna Wojczyńska