Niestety pogoda na przedwiośniu rozdaje karty i generalnie w wielu ośrodkach utrudnia rozpoczęcie sezonu, czy to żużlowego czy też speedrowerowego. W wielu miejscach są bardzo trudne warunki na torach. Część zawodników nie miała jeszcze okazji, by w tym roku wyjechać na tor i odbyć trening.

28.03.br w Kaszczorku miał się odbyć Turniej o Trójząb Wodnika Kaszczorka. Jednak jak informuje oficjalna strona Drwęcy Kaszczorek, Z uwagi na zły stan toru impreza w pierwotnym terminie jest odwołana. Organizatorzy szybko znaleźli nową datę rozegrania tych zawodów.

Turniej o Trójząb Wodnika Kaszczorka odbędzie się w czwartek 3 czerwca br. Jest to termin Bożego Ciała.

Prezentujemy pełną treść ogłoszenia zamieszcoznego na klubowej stronie Drwęcy Kaszczorek:

Ważne. Szanowni Państwo. Decydując się na organizację Turnieju o Trójząb Wodnika Kaszczorka wierzyliśmy, iż warunki będą nam sprzyjały. Od dawna zdawaliśmy sobie sprawę, że przeprowadzenie zawodów w terminie 28.03.2021 roku będzie bardzo trudne i przesunięcie imprezy braliśmy pod uwagę.
Mimo tego podejmowaliśmy szereg działań związanych z przygotowaniem imprezy. Za nami wiele godzin ciężkiej pracy na wielu polach. Niestety zima nie oszczędziła nawierzchni naszego toru, a prognozowana pogoda nie będzie nam sprzyjała.
Ponadto województwo kujawsko-pomorskie znalazło się na liście regionów, które mogą zostać poddane obostrzeniom. Gwoździem do trumny możemy nazwać też brak utwardzenia wjazdu na tor i w praktyce czyni to ubijanie toru pojazdami mocno utrudnionym i bardzo ryzykownym. Najbliższa okolica obiektu stanie się też placem budowy.

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki musieliśmy podjąć decyzję o przełożeniu Turnieju o Trójząb Wodnika Kaszczorka na czwartek, 3 czerwca 2021 roku. Wówczas przypada Boże Ciało. Wierzymy, iż podejmujemy dobrą decyzję. Nie przyszła ona nam łatwo, kosztowała nas wiele nerwów i licznych analiz, gdyż bardzo chcieliśmy przeprowadzić imprezę przed startem sezonu.
Nowy termin budzi w nas nadzieję, że Turniej o Trójząb Wodnika Kaszczorka będzie stanowił święto, w którym udział wezmą całe rodziny i rzesze kibiców. Marzy się nam piękna słoneczna aura i możliwość imprezy z udziałem wielu uczestników.
Trójmecz, a w nim start Reprezentacji Polski stanowić ma idealną okazję do zakochania się w speedrowerze i promocję Kaszczorka. Prosimy o zrozumienie i uszanowanie naszej decyzji. Wierzymy, iż jest ona jedyną słuszną i mądrą na dzień dzisiejszy.

Z wyrazami szacunku Organizatorzy