W minioną niedzielę 26 maja w szwedzkiej Malilli zawodnicy do lat 19 ze Skandynawii rywalizowali o tytuł indywidualnego mistrza krajów nordyckich. Zawody rozgrywano wg nieco innego systemu niż w Polsce. Nam – jeśli już musi być taka forma turnieju indywidualnego – bardziej przypadła do gustu niż rozwiązania stosowane w Polsce.

Po rozegraniu 20 programowych biegów wg  reguły „każdy z każdym”, trzech najlepszych żużlowców tej fazy rozgrywek miało zapewniony udział w finale. O jedno miejsce w ostatnim biegu dnia walczyli w 21 gonitwie żużlowcy z miejsc 4-7.

William Drejer zawodnik Slangerup i Sparty został nowy mistrzem nordyckim w kategorii U19. Srebro wywalczył inny Duńczyk Villads Nagel.

Zawody w Malilli pokazały duńską dominację w Skandynawii w kategorii wiekowej do 19 lat. Trzecie i czwarte miejsce zajęli kolejni przedstawiciele kraju Hamleta: Nicklas Aagaard (3) i Mikkel Andersen (4).

Piąty Duńczyk startujący w tych zawodach – Sebastian Mayland, który jest zawodnikiem Slangerup, zajął 9. miejsce z 7 punktami na koncie.

Tabela wyścigów:

Źródło i zdjęcia: fb Slangerup Speedway Cliub