W rozegranych w sobotę 26 czerwca w Gnieźnie zawodach o Mistrzostwo Polski Par Klubowych Młodzieżowców para Szarzy Wrocław zajęła trzecie miejsce.

Wrocławianie występowali w składzie: Wiktor Czerwiński i Mateusz Pacek. Swoją pomocą i doświadczeniem podczas całych zawodów młodzieżowców rateli wspierał kapitan z ich drużyny – Mateusz Ślęzak.

Praktycznie przez całe zawody prowadził duet z Wrocławia. Trzy pierwsze swoje wyścigi Wrocławianie kończyli podwójnymi zwycięstwami. Jednak na najkrótszym torze w Polsce w ostatnim starcie musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy doskonale wykorzystali atut własnego toru. Wrocławska para przegrała ten bieg podwójnie i ostatecznie w Mistrzostwach Polski Par Klubowych zawodników młodzieżowych (u23) zajęła trzecie miejsce.

W turnieju w Gnieźnie wystartowało 9 par, więc do wyłonienia medalistów MPPK u23 potrzebne było aż 36 biegów, a każda z par startowała po osiem razy. Z drużyn walczących w CS Superlidze nie pojawiły się tylko pary Victorii Poczesna i Filu-Bud Szarży II Wrocław.

Punktacja:

1. Aseko Orzeł Gniezno 50 pkt + 4
(Mikołaj Menz 26 +4, Mikołaj Reszelewski 24, Arkadiusz Graczyk – ns)

2. MS Śląsk Świętochłowice 50 pkt +3
(Patryk Bielaczek 26 +3, Jakub Jajeśniak 21, Igor Orłow 3)

3. Hydro-Bud Szarża Wrocław 47 pkt
(Mateusz Pacek 27 pkt (3*,3*,3*,4,4,4,4,2)
Wiktor Czerwiński 20 pkt (4,4,4,1,2,2,2,1)

4. TSŻ Schoenberger Toruń 43 pkt

5. ULKS Mustang Żołędowo 37 pkt

6. Drwęca Kaszczorek 37 pkt

7. Lwy Avia Częstochowa 33 pkt.

8. OS Infornet.eu Omega Ostrów Wlkp. 25 pkt.

9. LKS Szawer Leszno 21 pkt.

Dziś w Gnieźnie kolejny dzień zmagań najlepszych speedrowerowych par w Polsce. Hydro-Bud Szarża Wrocław ma szansę na medale w rywalizacji seniorów i młodzików.