Jednym z ważniejszych dokumentów obecnego sezonu żużlowego jest regulamin sanitarni. Dzięki temu dokumentowi w dobie koronawirusa rozgrywki o DMP na żużlu w ogóle mogły się rozpocząć. W związku z łagodzeniem w Polsce obostrzeń związanych z COVID-19, centrala speedway ekstraligi postanowiła złagodzić koronawirusowe obostrzenia dotyczące zawodników i osób z nimi współpracujących.

Brak obowiązku używania maseczek i rękawiczek w parku maszyn oraz nowe uregulowania związane z możliwością wyjścia do kibiców po zakończonych meczach PGE Ekstraligi. To najważniejsze zmiany w regulaminie sanitarnym opublikowanym przez PGE Ekstraligę:

Od 16 czerwca osoby wykonujące swoje obowiązki w pomieszczeniach podczas meczów PGE Ekstraligi (w tym mechanicy i zawodnicy) będą musiały nadal być zaopatrzone w maseczki – zgodnie z nowymi wytycznymi regulaminu sanitarnego – ale w innych miejscach, jak na przykład park maszyn lub tor –  już nie. Dodatkowo zezwolono na wyjścia drużyn do publiczności po zawodach pod następującymi warunkami:

  • zawodnicy i osoby ze sztabu szkoleniowego wychodzą pieszo po meczu na tor (zabrania się wychodzenia do pasa bezpieczeństwa),
  • zawodnicy i osoby ze sztabu szkoleniowego nie mogą przekraczać środka toru i zbliżać się do bandy wokół toru,
  • organizator zawodów nie może dopuścić do przebywania kibiców w pasie bezpieczeństwa,

Aktualny regulamin sanitarny dostępny jest TUTAJ.

Zawodnicy Motoru Lublin i Stali Gorzów zmiany regulaminu odczują już 20 czerwca podczas rozgrywania zaległego meczu 9 kolejki PGE Ekstraligi.