Polska Federacja Klubów Speedrowerowych poinformowała również o zasadach funkcjonowania reprezentacji Polski. Do naszych kadr narodowych zawodnicy zostaną wytypowani po rozegraniu dwóch pierwszych rund w rozgrywkach ligowych. Podano również terminy zgrupowań reprezentacji Polski. Podano jednoznaczną informację, iż brak udziału w zgrupowaniach naszej kadry oznacza automatyczne wykluczenie w reprezentowaniu naszych barw narodowych.

Poniżej pełna treść komunikatu PFKS dotyczącego naszych reprezentacji narodowych:

Zgrupowania Reprezentacji Polski odbędą się, tak jak wcześniej informowaliśmy, w trzech terminach. Terminy są podane w kalendarzu rozgrywek, żeby zawodnicy zaplanowali sobie czas wolny na kadrę. Po połowie kwietnia, gdy będziemy już po dwóch kolejkach ligowych i meczach MCSS, selekcjonerzy kadr wraz z koordynatorem powołają uczestników pierwszego zgrupowania. Docelowo wszystkie reprezentacje w danych kategoriach będą liczyły po 10 zawodników, których wyłonimy po pierwszych dwóch zgrupowaniach.

Pierwsze zgrupowania 29.04 (Ostrów Wlkp – O,W, J) i 30.04 (Wrocław – Mk, K, Kb) oraz 10.06 (Leszno – O, W, J) i 11.06 (Gniezno – Mk, K, Kb) to dwa zestawy zgrupowań jednodniowych zależnie od wyżej podanych kategorii, a spotkanie reprezentacji w sierpniu zaplanowane jest na 3 dni (11-13.08 – miejsce zgrupowania zostanie podane z odpowiednim wyprzedzeniem). Przypominamy, że “w kadrze się jest, a nie się bywa”, więc zawodnicy którzy nie będą brali udziału w zgrupowaniach, nie będą również brani pod uwagę do reprezentacji oraz na imprezy międzynarodowe. 

Źródło: PFKS