Jak już wcześniej pisaliśmy Zarząd PFKS przypomniał wszystkim klubom, działaczom, zawodnikom i osobom związanym z poszczególnymi klubami, że wszyscy jesteśmy członkami PFKS i działamy wspólnie dla dobra speedrowera. Władze PFKS od sezonu 2023 będą bardziej przyglądać się i reagować na na tzw hejt w internecie. Za czyny niedozwolone i nieetyczne popełniającym je grożą stosowne kary zapisane w regulaminie PFKS.

Mimo to niektórzy nic sobie z takich zapisów nie robią. Świadczy o tym kolejny komunikat władz PFKS, który cytujemy w całości:

W piątek 03.03 ukazał się komunikat na blogu PFKS oraz informacja na fanpage’u facebookowym polskispeedrower.pl na temat laureatów Plebiscytu za sezon 2022. Jako prezes Polskiej Federacji Speedrowerowej wraz z członkami zarządu, jesteśmy zniesmaczeni komentarzami okołoplebiscytowymi. Prosimy zatem kluby, zawodników, trenerów, działaczy oraz osoby związane z danymi klubami, żeby dla dobra polskiego speedrowera powstrzymywały się od takich komentarzy na forach publicznych. Takie sytuacje nie są potrzebne w naszym środowisku, a już tym bardziej, żeby ludzie z zewnątrz widzieli spory, jakie niektóre osoby wyciągają w stosunku do federacji.

Jako zarząd PFKS jesteśmy do dyspozycji w każdej kwestii poprzez kontakt telefoniczny z prezesem, z każdym członkiem zarządu lub poprzez kontakt mailowy. Krytykę też przyjmiemy każdą, ale niech to będzie krytyka poparta sensownymi argumentami, a nie rzucanie nieprzemyślanych i bezsensownych komentarzy z zarzutami o stronniczość PFKS, żeby tylko zrobić niepotrzebny zamęt w środowisku.

Jako zarząd od samego początku staramy się działać przejrzyście i bezstronnie, dlatego nie pozwolimy na publiczne zniesławianie, szykanowanie i oczernianie członków zarządu PFKS.

W przyszłości nie będziemy tolerować takich sytuacji i będą wyciągane konsekwencje wobec osób, które w sposób nieprzemyślany rzucają w stronę Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych zarzuty nie poparte żadnymi dowodami.