W najbliższą niedzielę zaplanowanie rozegranie VI rundy rozgrywek ligowych.

Już wcześniej 21 maja odbyło się spotkanie w Gnieźnie. Mistrzowie Polski Aseko Orzeł Gniezno pokonał w tym meczu Aquapark Szarżę Wrocław 84-75.

Ponadto mecz pomiędzy Szawerem Leszno w CS 1. Lidze odbędzie się już dziś, w sobotę 4 czerwca. Organizatorzy wykorzystują fakt, iż tego dnia na owalu przy Smoczyku rozgrywana jest druga runda Indywidualnego Pucharu Polski żaków.

Mecz Szawer Leszno – Szarża druga odbędzie się 4 czerwca w Lesznie o godz. 16:00.

*****

CS Superliga

VI runda mecze 05.06.r

14:00 TSŻ Schoenberger Toruń – Drwęca Kaszczorek 

Faworyt tego meczu jest tylko jeden. Gospodarze są na drugim miejscu w tabeli rozgrywek o DMP. Przegrali dotychczas tylko jedno spotkanie. W meczu IV rundy CS Superligi ulegli drużynowym mistrzom Polski z 2021 r ekipie Aseko Orła Gniezno 91-66.

Drwęca Kaszczorek nie wygrała jeszcze żadnego meczu. Jeśli gospodarze przystąpią do tego pojedynku w swoim standardowym skaldzie nie powinni mieć problemu z pokonaniem beniaminka ligi. Pierwszy mecz: Drwęca – TSŻ 64 – 92.

*****

16:00 MS Śląsk Świętochłowice – Autojazda Mustang Żołędowo

W Świętochłowicach odbędzie się bardzo ważne dla obu drużyn spotkanie. Miejscowi chcąc uniknąć baraży muszą ten mecz wygrać. Pierwsze spotkanie obu zespołów w Żołędowie wygrali zawodnicy Mustanga 97 – 62. Jeśli MS Śląsk zmobilizuje wszystkie siły na ten mecz to gospodarze są w stanie powalczyć z przyjezdnymi o korzystny wynik.

Wszystko zweryfikuje rywalizacja na torze.

*****

CS 1 Liga

VI runda mecz 05.06.r

13:00 MS Omega Ostrów Wlkp. – ZKS Zielona Góra

Prowadzący w tabeli CS 1. Ligi Ostrowianie kroczą w tym sezonie  od zwycięstwa do zwycięstwa. Gospodarze wygrali pierwszy mecz w Zielonej Górze 93-66. Nie powinni mieć kłopotów z odniesieniem zwycięstwa i w tym spotkaniu.

Zdjęcie: Media społecznościowe Omega Ostrów