Tym razem cały weekend żużlowy to Ekstraliga. I liga ma wolne. Mecze piątkowe wszystkie ekipy jak na razie po 1 spotkaniu. Są to przełożone mecze 1 kolejki. W sobotę i niedzielę odbędą się przełożone mecze 3 kolejki.

Motor Lublin – Włókniarz Częstochowa

Awizowane składy :


Włókniarz:
1. Kacper Woryna
2. Bartosz Smektała
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Bartłomiej Kowalski

Motor:
9. Krzysztof Buczkowski
10. Grigorij Łaguta
11. Jarosław Hampel
12. Dominik Kubera
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Zaczynamy od gości. W 2 kolejce Włókniarz przegrał u siebie z Mistrzami Polski 41-49. Liderem był Leon Madsen – 6 startów 14 pkt. Zawiedli nowi zawodnicy – łącznie 11+3 i bardzo słabo pojechał Fredka Lindgren – 5 pkt w 5 biegach. Na plus juniorzy 11+1. W składzie spore zmiany w ustawieniu.

Motor w końcu w najmocniejszym zestawieniu z Dominikiem Kuberą. W poprzednim meczu przegrana 38-52 na wyjeździe ze Stalą Gorzów. Najlepiej pojechali Michelsen – 10 pkt oraz Jarek Hampel 9+2. Słabo pojechał Grigorij Łaguta 4 razy był 2 i zaliczył 2 defekty – 8 +1. Buczkowski 5+2 a debiutujący Cierniak 6+1.

Mecz zespołów walczących o Play off. W miarę wyrównane składy. Włókniarz będzie mocno musiał powalczyć żeby nie zacząć sezonu od dwóch 0. Ciekawe będą pojedynki Kubery ze Smektałą którzy w ostatnich sezonach zdobywali seryjnie Mistrzostwo z Unią Leszno i po raz pierwszy w karierze pojadą w przeciwnych zespołach.

Zaczynamy od juniorów – dwa najmocniejsze składy juniorskie w lidze, jednak punkt dla Włókniarza, U-24 zdecydowanie przewaga Motoru. U-24 zdecydowanie przewaga Motoru. Seniorzy Polscy na remis z lekkim wskazaniem na Włókniarza. Zagraniczni również mocno wyrównani jednak plus dla Motoru.

Będzie to mecz walki – mój typ 48-42 dla gospodarzy.  Liderzy :  Madsen i Łaguta


GKM Grudziądz – Sparta Wrocław

Awizowane składy:

Sparta:
1. Daniel Bewley
2. Maciej Janowski
3. Gleb Czugunow
4. Artiom Łaguta
5. Tai Woffinden
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

GKM:
9. Krzysztof Kasprzak
10. Kenneth Bjerre
11. Norbert Krakowiak
12. Przemysław Pawlicki
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Bartkowiak
15. Denis Zieliński

W poprzedniej kolejce Sparta pewnie wygrała u siebie z Apatorem 51-39.Nie zawiedli liderzy Tai – 12+1 , Janowski – 11+1, Łaguta 10+1. Dobre wsparcie mieli w Bewleyu – 8 pkt. Słabiej pojechał Czugunov jedynie 3+2. Juniorzy 7+1.

U gości pod 16 zobaczymy zapewne Romana Lachbauma. W poprzedniej kolejce przegrana w Zielonej Górze 51-39.Liderem był bezsprzecznie Nicki Pedersen – 16 pkt. Zdecydowanie na plus w porównaniu z zeszłym sezonem Przemek Pawlicki – 10.  Reszta raczej zawiodła Kasprzak 4 pkt, Krakowiak 2+1, juniorzy 4+1. Fatalny występ  Bjerre 3+1.

Tutaj tak naprawdę w każdej formacji wygrywa Sparta. Zdecydowanie faworyt z Wrocławia w mocnym składzie z świetnie znającym tor Artiomem Łagutą. Szansa GKMu jest jedynie wtedy kiedy Pawlicki i Kasprzak pojadą jak w swoich najlepszych sezonach, a Pedersen zacznie jeździć drużynowo. Ciekawie zapowiadają się pojedynki Pedersena z Łagutą i Pawlickiego z Maćkiem Janowskim.

Mój typ :
Wygrana gości 54-36. Liderzy Pedersen i Łaguta