W najbliższą niedzielę, dnia 12.07 odbędą się mecze czwartej kolejki CS Superligi Speedrowera. Tym razem odbędą się trzy mecze (nie pięć tak jak zazwyczaj, gdyż potyczki ULKS Mustang Żołędowo – Drwęca Kaszczorek oraz ULKS Mustang Żołędowo – TSŻ Schoenberger Toruń zostały przełożone odpowiednio na 18.07 oraz 19.07).

Najciekawiej wydaje się zapowiadać mecz LKS SZAWER Leszno – KS ASEKO Orzeł Gniezno, który odbędzie się o godzinie 13.30. Leszczynianie są aktualnie wiceliderem tabeli, w czterech rozegranych meczach zdobyli 6 punktów. Gnieźnianie natomiast rozegrali trzy mecze w których zdobyli 4 punkty.

Na godzinę 13.00 zaplanowano mecz drużyn LWY AVIA Częstochowa – PKS VICTORIA Poczesna. Częstochowianie zdobyli dotychczas komplet 8 punktów w czterech meczach i są liderami tabeli. Zawodnicy z Poczesnej jak dotychczas w czterech potyczkach jeszcze nie zapunktowali. Zdecydowanym faworytem meczu są gospodarze, którzy wystąpią prawdopodobnie bez swego lidera – Marcina Szymańskiego.

Na godzinę 16.00 zaplanowano mecz MS ŚLĄSK Świętochłowice – PKS WIRAŻ Ostrów. Świętochłowiczanie w poprzedniej kolejce dość niespodziewanie, nieznacznie przegrali w Gnieźnie. Po trzech rozegranych meczach mają na swoim koncie 4 punkty, zajmując trzecie miejsce w tabeli. Drużyna z Ostrowa poprzednio uległa bardzo wysoko na własnym torze Częstochowie i zajmuje 7 miejsce w tabeli z dwoma punktami meczowymi. Również zdecydowanym faworytem tejże potyczki są gospodarze.

Również w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 rozpocznie się derbowe spotkanie pomiędzy TSŻ Schoenberger Toruń – Drwęca Kaszczorek. W związku z przełożeniem meczy Mustanga kluby z kujawsko-pomorskiego rozegrają między sobą mecz z 8 kolejki CS Superligi. Wynik konfrontacji tego derbowego pojedynku wydaje się przesądzony. Drużyna gospodarzy zajmuje czwarte miejsce z czterema punktami na koncie. TSŻ doznał jak na razie tylko jednej porażki. Na inaugurację rozgrywek drużyna z Torunia uległa Lwą Avii Częstochowa. Zespół Drwęcy w każdym ligowym meczu ambitnie walczy o wygraną. Jak do tej pory pozostaje bez zwycięstwa.