Już wiemy że niedzielne mecze ekstraligowe nie dojdą do skutku. I liga jeździ zaległości.

Apator Toruń – GKM Grudziądz

Awizowane składy :

GKM:
1. Przemysław Pawlicki
2. Krzysztof Kasprzak
3. Kenneth Bjerre
4. Norbert Krakowiak
5. Nicki Pedersen
6. Denis Zieliński
7. Mateusz Bartkowiak

Apator:
9. Paweł Przedpełski
10. Jack Holder
11. Adrian Miedziński
12. Petr Chlupac
13. Chris Holder
14. Justin Stolp
15. Krzysztof Lewandowski

Goście w poprzedniej kolejce przegrali wysoko u siebie z zespołem z Gorzowa 38-52. Liderem standardowo Nicki Pedersen 10 pkt oraz Przemysław Pawlicki 9+1. Kompletnie zawiódł Krzysztof Kasprzak. W 3 dotychczasowych meczach 1 wygrana i 2 porażki. Niespodziewanie wygrali u siebie ze Spartą Wrocław 45-44. Wrocławianie musieli radzić sobie bez kontuzjowanego w 1 swoim biegu Taia Woffindena. Wciąż to oni są faworytami do opusczenia ligi.

Gospodarze przegrali po dobrym meczu na torze Mistrzów Polski 47-43.Zdecydowanym liderem był Jack Holder – 14 pkt, po 8 dołożył jego brat Chris, Lambert oraz Przedpelski., bardzo słabo na 0 Miedziński., któremu jak na razie tylko wygrany mecz z Zieloną Górą wyszedł. Torunianie mogą niedługo żałować że tak łatwo pozbyli się Musielaka.. Torunianie wygrali raz w 3 meczach. Słabo jadącego ostatnio Żupińskiego zastąpił Stolp a pod 16 pojawi się zapewnie Lambert.

Zacznijmy od juniorów tu i po jednej i po drugiej stronie bez rewelacji ale punkt dla GKMu. U-24 adecydowana przewaga gospodarzy. Polscy seniorzy na remis ze wskazaniem jednak na gości. Zagraniczni przewaga Gości.

Mecz istotny w walce o utrzymanie. Inny wynik niż wygrana Apatora to sensacja.

Mój typ 51-39 dla Apatora liderzy: Jack Holder i Przemysław Pawliicki.

*************

Falubaz Zielona Góra – Motor Lublin

Awizowane składy:

Motor:
1. Grigorij Łaguta
2. Krzysztof Buczkowski
3. Jarosław Hampel
4. Mark Karion
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Falubaz:
9. Matej Zagar
10. Piotr Protasiewicz
11. Max Fricke
12. Damian Pawliczak
13. Patryk Dudek
14. Fabian Ragus
15. Jakub Osyczka

W poprzedniej kolejce Motor wygrał u siebie 52-38 z jadącym w osłabieniu zespołem z Wrocławia. Liderem był Michelsen 12+ 1, świetnie pojechał Kubera 10+2 i Hampel 10+1. Zawiódł Grigorij Łaguta 6 pkt, juniorzy 11+1 . Lublinianie zajmują 2 miejsce z 2 wygranymi z Włókniarzem i Spartą, jedyna porażka z liderem z Gorzowa. W składzie gości pod nr 8 pojedzie zapewne Dominik Kubera.

Falubaz przegrał ostatnio na wyjeździe z Włókniarzem 49-41. Liderem był Max Fricke, który wyrasta na objawienie sezonu – 12+1, 10 dołożył Patryk Dudek, Zagar 9+2, Protasiewicz. 7. Zespół gości jak na razie wygrał tylko raz z GKMem , przegrał też w Toruniu.

Juniorzy to zdecydowany atut gości i dla nich przewaga. U-24 również zdecydowana przwaga gości. Seniorzy Polscy tutaj przewaga gospodarzy. Obcokrajowcy myśle że na remis z lekkim wskazaniem na gości.

Jak widać brak zdecydowanego faworyta mecz będzie na pewno wyrównany. Mój typ 44-46.

Liderzy Grigorij Łaguta i Max Fricke