W niedzielę dnia 23 sierpnia odbędzie się przedostatnia przed fazą play-off, 6 runda CS Superligi speedrowerowej.

Tradycyjnie odbędzie się 5 meczów. Oto one:

ULKS Mustang Żołędowo – PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski, godz. 16.00

Żołędowianie dotychczas zdołali wygrać u siebie z TSŻ Schoenberger Toruń. Potrafili zwyciężyć także między innymi w Poczesnej. Ostrowianie jak na razie wygrali tylko raz, na własnym torze z drużyną Drwęcy Kaszczorek. Zdecydowanym faworytem meczu wydaje się być drużyna z Żołędowa, zajmująca 6 miejsce w tabeli. Ostrowianie są na 8, przedostatnim miejscu.

LKS Szawer Leszno – Lwy Częstochowa , godz. 16.00

Ten mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Dla gospodarzy będzie on bardzo ważny. Mistrzowie Polski walczą o udział w fazie play-off a w ostatniej rundzie mają bardzo trudny mecz w Świętochłowicach. Co najmniej remis w spotkaniu da prawdopodobnie Leszczynianom awans do play-off. Przegrana sprawi najprawdopodobniej, iż nie awansują do najlepszej czwórki. Faworyta meczu trudno wskazać, drużyna z Częstochowy prezentuje się w tym sezonie lepiej. Wielkopolanie będą mieć jednakże atut własnego toru.

MS Śląsk Świętochłowice – Drwęca Kaszczorek, godz. 14.00

Sportowcy Drwęcy wygrali niedawno pierwszy mecz Superligi (z PKS Victorią Poczesna) w tym sezonie a także w historii klubu. Każdy inny wynik jak bardzo wysokie zwycięstwo gospodarzy byłby bardzo dużą niespodzianką. Śląsk zwyciężył ostatnio w Częstochowie i jest na chwilę obecną głównym faworytem ligi. Zawodnikom Drwęcy życzymy wszyscy możliwie udanego startu na niezwykle ciężkim, śląskim terenie.

MS Śląsk Świętochłowice – TSŻ Schoenberger Toruń, godz. 16.00

Zdecydowanym faworytem meczu są Ślązacy . Torunianie walczą wciąż o awans do fazy play-off. W ostatniej kolejce mają bardzo trudny mecz wyjazdowy w Gnieźnie. Sportowcy z grodu Kopernika zajmują aktualnie bardzo wysokie 3 miejsce w tabeli. W końcówce rundy zasadniczej mają jednakże dwa bardzo niełatwe do wygrania mecze.

PKS Victoria Poczesna – KS Orzeł Gniezno, godz. 12.00

Zdecydowanym faworytem meczu są goście . Drużyna gnieźnieńska osiąga w roku obecnym bardzo dobre wyniki . Zdołała między innymi jako jedyna pokonać Śląsk Świętochłowice .