Przed nami tylko 3 rundy części zasadniczej rozgrywek o Drużynowego Mistrza Polski 2019. Już wkrótce dowiemy się kto będzie walczył o tytuł najlepszej drużyny w Polsce, a kto będzie bronić się w barażach przed spadkiem z Ekstraligi. Spadkowicz jest już przesądzony, Apator Toruń po 44 latach obecności w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie pojedzie w 1. lidze.

Jakie spotkania zobaczymy w ramach 12. kolejki PGE Ekstraligi?

GKM Grudziądz – Falubaz Zielona Góra (w pierwszym meczu 46:44 dla Zielonej Góry)

GKM Grudziądz

9 Kenneth Bjerre
10 Antonio Lindbaeck
11 Przemysław Pawlicki
12 Krzysztof Buczkowski
13 Artem Laguta
14 Marcin Turowski
15 Patryk Rolnicki

FALUBAZ Zielona Góra

1 Martin Vaculik
2 Michael Jepsen Jensen
3 Piotr Protasiewicz
4 Patryk Dudek
5 Nicki Pedersen
6 Norbert Krakowiak
7 Damian Pawliczak

GKM Grudziądz w ubiegłotygoniowym meczu pokazał, że ma aspiracje i jest gotowy do walki o udział w tegorocznych play-off. Znajdująca się aktualnie na 3 miejscu drużyna z Grudziądza jest bardzo bliska osiągnięcia tego celu. Pokrzyżować plany grudziądzanom będą chcieli żużlowcy z myszką miki na plastronie, którym także marzy się walka o tytuł DMP 2019. Falubaz znajduje się aktualnie pozycję niżej w tabeli (4 miejsce). Mizerna, dwupunktowa zaliczka z pierwszego meczu, stawia jednak w roli faworyta drużynę Roberta Kempińskiego. To właśnie GKM naszym zdaniem (choć nie jednogłośnie) zwycięży w tym spotkaniu. Za 3 punkty.

Typy redakcji:

50:40

49:41

44:46

48:42

Motor Lublin – Włókniarz Częstochowa (w pierwszym meczu 52:38 dla Częstochowy)

MOTOR Lublin

9 Andreas Jonsson
10 Paweł Miesiąc
11 Grigorij Laguta
12 Dawid Lampart
13 Mikkel Michelsen
14 Viktor Trofymov
15 Wiktor Lampart

WŁÓKNIARZ Częstochowa

1 Leon Madsen
2 Paweł Przedpełski
3 Adrian Miedziński
4 Fredrik Lindgren
5 Matej Zagar
6 Jakub Miśkowiak
7 Michał Gruchalski

Znajdujący się obecnie na 7. miejscu w tabeli Motor Lublin zrobi wszystko aby awansować i uniknąć walki o utrzymanie w spotkaniach barażowych. Kiedy tego dokonać jeśli nie podczas spotkania z Włókniarzem na własnym torze? Włókniarz w tym sezonie nie błyszczy, aktualne 5 miejsce w tabeli stawia drużynę Marka Cieślaka poza rozgrywkami play-off. Cieślak tak naprawdę może liczyć jedynie na Madsena jako gwaranta zdobyczy punktowych w drużynie z Częstochowy. Reszta jedzie zdecydowanie w kratkę. Choć może dość tutaj do niespodzianki, redakcja NA WIRAŻU typuje drużynę z Lublina jako zwycięzcę tego meczu. Nawet bez kontuzjowanego Lamberta. Sprawa punktu bonusowego pozostaje otwarta.

Typy redakcji:

49:41

50:40

48:42

40:50

Get Well Toruń – Sparta Wrocław (w pierwszym spotkaniu 54:36 dla Wrocławia)

GET WELL Toruń

9 Chris Holder
10 Rune Holta
11 Niels Kristian Iversen
12 Norbert Kościuch
13 Jason Doyle
14 Maksymilian Bogdanowicz
15 Igor Kopeć-Sobczyński

SPARTA Wrocław

1 Tai Woffinden
2 Jakub Jamróg
3 Vaclav Milik
4 Max Fricke
5 Maciej Janowski
6 Maksym Drabik
7 Przemysław Liszka

Czy spartańscy wojownicy dobiją konające anioły z Torunia? Czy może anioły jadąc już tak naprawdę o „pietruszkę” zmobilizują się chcąc pokazać że nie bez powodu nigdy nie spadły z Ekstraligi? Spotkanie Get Well Toruń ze Spartą Wrocław zapowiada się hitem kolejki. W Sparcie po raz kolejny prawdpodobnie zabraknie Taia Woffindena. Woffinden wystąpi podczas sobotniego GP, ale niedawna kontuzja na pewno da się Brytyczyjkowi we znaki i będzie chciał odpocząć przed kolejnymi spotkaniami oraz zbliżającą się fazą play-off (w której udział wrocławianie mają już zapewniony). Redakcja NA WIRAŻU będzie obecna na tym spotkaniu i przedstawi szczegółową relację na początku przyszłego tygodnia.

Typy redakcji:

41:49

43:47

41:49

32:58

Stal Gorzów – Unia Leszno (w pierwszym meczu 51:39 dla Leszna)

STAL Gorzów

9 Szymon Woźniak
10 Peter Kildemand
11 Krzysztof Kasprzak
12 Anders Thomsen
13 Bartosz Zmarzlik
14 Mateusz Bartkowiak
15 Rafał Karczmarz

UNIA Leszno

1 Emil Sayfutdinov
2 Brady Kurtz
3 Jarosław Hampel
4 Janusz Kołodziej
5 Piotr Pawlicki
6 Dominik Kubera
7 Bartosz Smektała

Leszczyńskie byki w tym sezonie nie poznały jeszcze smaku porażki, podobnie powinno być podczas 12. kolejki. Morale gorzowskiej drużyny wyraźnie podupadły i z wyjątkiem rewelacyjnie jeżdżącego Bartosza Zmarzlika Stal Gorzów prezentuje się w ostatnich spotkaniach wyjątkowo słabo. Makabryczny wypadek Andersa Thomsena podczas 2. rundy SEC w Toruniu stawia jego występ w niedzielnym spotkaniu pod znakiem zapytania. Aby wzmocnić zespół i uniknąć walki w barażach, gorzowianie wypożyczyli z Gniezna do końca rozgrywek 21-letniego Duńczyka Frederika Jakobsena, który podczas SoN w Togliatti pokazał się z bardzo dobrej strony. Czy był to dobry ruch i Jakobsen poradzi sobie na torach ekstraligi? O tym prawdopodobnie przekonamy się już w niedzielę.

Typy redakcji:

40:50

41:49

40:50

40:50