Jak już wielokrotnie pisaliśmy Czesi od lat organizują sporą ilość zawodów dla młodych zawodników i dotyczy to zarówno juniorów jeżdżących na „pięćsetkach” jak i ich jeszcze młodszych kolegów ścigających się w niższych kategoriach pojemnościowych.

Tak będzie także w sezonie 2023 w którym to odbyć się ma sporo zawodów w klasie 250. We wstępnym kalendarzu przewidziano aż 9 rund Mistrzostw Czech. Jest to niewątpliwie (jak na potencjał żużla u naszych południowych sąsiadów) liczba spora, dająca możliwość w miarę regularnych startów a przecież czeska czołówka startować będzie także oczywiście w licznych zawodach międzynarodowych.

Czesi odnoszą zresztą dość spore sukcesy w klasie 250 – Adam Bednář w sezonie 2022 zajął 3 miejsce w Pucharze Europy, natomiast ich reprezentacja stanęła także na najniższym stopniu podium w Pucharze Europy Par. Te sukcesy to niewątpliwie pokłosie solidnego szkolenia młodych zawodników.

Wstępny terminarz zawodów: (za: speedwaya-z.cz) Pardubice (wraz Pucharem MACEC – termin zostanie ustalony) Pardubice (wraz z zawodami 1 Ligi – termin zostanie ustalony)
Slaný – 7.04
Plzeň – 1.05
Slaný – 13.05
Chabařovice – 27.05
Liberec – 28.05
Praga – 24.06
Liberec – 8.07