Holandia jest krajem w którym popularność long tracku zdecydowanie przewyższa popularność żużla klasycznego. W kraju tulipanów corocznie odbywa się wiele imprez w tej odmianie speedwaya. Część z nich zalicza się do cyklu Otwartych Mistrzostw Holandii na torze trawiastym.

W sezonie 2021 odbyć się miało w ramach cyklu 5 imprez lecz niestety z powodu pandemii – wszystkie odwołano. Na sezon 2022 także zaplanowano 5 imprez i miejmy nadzieję iż tym razem cykl dojdzie do skutku. Trzymajmy kciuki także za tym by wszystkie 5 zawodów się odbyło – jest możliwe bowiem iż cykl zostanie rozegrany, lecz nie cały.

W rywalizacji rokrocznie startują zarówno czołowi Holendrzy jak i zawodnicy z zagranicy, a wyścigi odbywają się także w konkurencji sidecar speedway (motocykle z wózkami bocznymi, załogę stanowi 2 zawodników).

Cykl mają otworzyć zawody w Vries dnia 24 kwietnia a ostatni turniej zaplanowano 26 sierpnia w Uithuizen. Otwarte Mistrzostwa Holandii stwarzają możliwość w miarę regularnych startów wielu zawodnikom a najbardziej korzystają na tym zapewne Holendrzy, gdyż startuje ich oczywiście najwięcej.

Ubiegły rok był dla holenderskiego długiego toru wręcz wyśmienity – Indywidualnym Mistrzem Świata został Romano Hummel a brązowy medal zdobył Theo Pijper.

Terminarz mistrzostw:
24.04 – Vries
11.06 – Loppersum
9.07 – Noordwolde
19.08 – Staphorst
26.08 – Uithuzen