Zane Keleher to 29-letni australijski zawodnik pochodzący z Rockhampton w Queensland. Od wczesnego dzieciństwa interesował się sportami motorowymi. Zaczynał od motocrossu, który uprawiał przez 15 lat. W 2015 roku rozpoczął rywalizację na żużlowych torach porzucając rywalizację na motocrossie.

Jego sportowymi idolami są Ivan Mauger, Jason Crump oraz Tai Woffinden.

Z tym ostatnim Zane miał okazję rywalizować w niedawno rozegranych indywidualnych mistrzostwach Oceanii. 28 grudnia po części zasadniczej Keleher miał 10 punktów i w półfinale przegrał z Jasonem Doylem i Taiem Woffindenem, zajmując ostatecznie siódme, najlepsze w karierze,  miejsce w mistrzostwach Oceanii.

We wtorkowy wieczór nie poszło mu już tak dobrze w pierwszym finale indywidualnych mistrzostw Australii.

A tak ocenia te zawody Zane Keleher:

Wyczekiwane mistrzostwa Australii na żużlu 2023 rozpoczęły się w ostatni wtorek w Adelaide na torze Gillman Speedway, a wyścigi były zacięte.

Gdyby ktoś lubił hazard to  lepiej byłoby trzymać pieniądze w kieszeni, ponieważ rywalizacja w pierwszym turnieju była taqk zacięta, ze trudno byłoby wskazać zwycięzcę zawodów. Każdy może odebrać punkty każdemu i będzie to zacięta walka o tytuł mistrzowski aż do samego końca współzawodnictwa.

Moje występy zakończyłem na rakietowych startach i z trzema trzecimi miejscami w trzech pierwszych wyścigach. Niestety w ostatnich dwóch biegach nie mogłem nadrobić strat i zostałem z dwoma zerami, ostatecznie kończąc pierwszy turniej na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej. Mamy jeszcze sporo pracy do wykonania, żeby w kolejnych zawodach było zdecydowanie lepiej.

Jestem pewien, że gdy o tytuł mistrzowski będziemy rywalizować w Queensland to doping wszystkich kibiców poniesie mnie do uzyskania zdecydowanie lepszego wyniku.

Podczas wtorkowego turnieju doszło do wielu wypadków. Nigdy nie lubisz patrzeć, jak twoi konkurenci przegrywają walkę na torze w taki sposób. Trzymam kciuki, żeby żużlowcy nie byli za bardzo poobijani, ale z pewnością by byli w jednym kawałku.

Następnie zawody odbędą się w sobotni wieczór w Albury/Wodonga.

Dziękuję całemu mojemu zespołowi za wsparcie oraz wszystkim kibicom, którzy przyszli do mnie przed zawodami do parku maszyn. Do końca rundy będę miał w sprzedaży czapki Z22 DEVELOPMENTS i mnóstwo naklejek dla dzieci.

Źródło i zdjęcie: media społecznościowe Zane Keleher