1 lutego br zakończyła się sprzedaż karnetów na mecze domowe Sparty Wrocław w sezonie 2022 PGE Ekstraligi. Sprzedano prawie połowę wejściówek na ligowe mecze na Stadionie Olimpijskim.

Fani, którzy będą chcieli kupić bilety na pojedyncze wrocławskie spotkania swojej ukochanej drużyny będą mieli kłopot z nabyciem wejściówek na prostej startowej. Na sektorach D, E, V (tuż przy linii start/meta) zostało w sprzedaży już tylko 124 wejściówki. Są to najczęściej miejsca w pierwszych dwóch rzędach, bądź pojedyncze „porozrzucane” po całym sektorze.

Nieco lepiej wygląda sytuacja na Trybunie Zachodniej na sektorach G, H, I, J. Na wyjściu z drugiego łuku i prostej przed linią start/meta jest jeszcze dużo miejsc do wybrania.

Na całej zadaszonej części trybun pozostało jeszcze ogółem 3.068 wejściówek na mecze ligowe Sparty w roli gospodarza.

Dużo lepiej sytuacja wygląda po drugiej stronie boiska. Na Trybunie Wschodniej praktycznie na wszystkich sektorach jest dostępnych po ponad 300 wejściówek. Wyjątkiem jest sektor T, na który można nabyć 257 pojedynczych biletów. Ale jest to najmniejszy sektor po tamtej stronie trybun na Olimpijskim.

Na sektorach z miejscami siedzącymi po stornie wieży pozostało jeszcze wolnych około 3.251 miejsc. Do tego trzeba doliczyć po przeciętnie 1.000 miejsc stojących (sektor gości K, oraz sektor U). Z prostych obliczeń wynika więc, że w sprzedaży przed meczami ligowymi Sparty we Wrocławiu będzie około 7.300 wejściówek dla fanów Sparty, oraz około 1.000 miejsc dla kibiców drużyny gości.

Zakładając, iż na Stadionie Olimpijskim na trybunach może zasiąść około 13.000 – 13.500 osób, w klubie sprzedano około 5.000 karnetów na sezon 2022.

Przypomnijmy, iż nabywcy karnetów są w uprzywilejowanej sytuacji jeśli chodzi o pierwszeństwo zakupu wejściówek na mecze play-off Sparty, a także pierwszeństwo w zakupie biletów na Speedway Grand Prix we Wrocławiu.