Zakończyła się runda zasadnicza w 1 Lidze hokeja na trawie kobiet. Nie obyło się bez niespodzianek. Na przykład w jednym z meczów u siebie (system rozgrywek jest czterorundowy) zespół UKSu Orientu II Łozina po karnych zagrywkach (po 4 kwartach wyrównanego i zaciętego pojedynku był remis 0:0) zwyciężył u siebie z aktualnymi mistrzyniami Polski – zespołem KS Hokej Start Brzeziny.

Przed nami faza play-off w której czwarta drużyna po rundzie zasadniczej zmierzy się w dwumeczu z jej zwycięzcą, natomiast trzecia drużyna z drugą. Zwyciężczynie dwumeczów zagrają jeden mecz finałowy o złote medale, natomiast przegrane zmierzą się w jednym starciu o medale brązowe.

Wracając do rundy zasadniczej – zwyciężył w niej zespół z Brzezin przed klubem z Poznania, trzecie miejsce zajął zespół ze Swarzędza, czwarte natomiast – ekipa z Łoziny. Pierwsze mecze półfinałowe odbędą się już 4 czerwca.

W dniu tym UKS Orient ll Łozina podejmie KS Hokej Start Brzeziny , natomiast UKS SP Swarek Swarzędz baędzie rywalizował z poznańskim AZS.

Rewanże zaplanowano natomiast na 10 czerwca. Zwyciężczynie półfinałów zmierzą się dnia 17 czerwca w 1 meczu o złoto (w Poznaniu) natomiast drużyny które przegrają półfinały zagrają o brąz – także 17 czerwca w Poznaniu.
Przed nami więc wielkie emocje – 6 spotkań o wielką stawkę.

Tabela po rundzie zasadniczej: (miejsce, klub, rozegrane mecze, punkty)
1. KS Hokej Start Brzeziny 12 31
2. AZS Politechnika Poznańska 12 19
3. UKS SP Swarek Swarzędz 12 14
4. UKS Orient ll Łozina 12 8