Od zakończenia speedrowerowego sezonu 2021 minęło już sporo czasu, ale nie brakuje informacji napływających z beniaminka tegorocznej CS Superligi Szarży Wrocław.

Jak już pisaliśmy 8 listopada br. roku rozpoczął się remont toru przy ul. Krajewskiego 1 na wrocławskim Sępolnie. Został on wykonany w ramach naprawy gwarancyjnej, gdyż po intensywnej eksploatacji tego obiektu pojawiło się niebezpiecznie dużo kamyków. Zresztą potrzeba remontu nawierzchni została zgłoszona jeszcze pod koniec ubiegłego roku.

Wykonawca wykonał remont w 16 dni. W mediach społecznościowych Szarży Wrocław można obejrzeć galerię zdjęć wykonaną tuż po zejściu robotników z toru.

Nowa nawierzchnia prezentuje się doskonale. Teraz tor musi się „ułożyć” i zaplanowane na 11 i 12 grudnia Turnieje Mikołajkowe odbędą się zgodnie z planem. Podobnie jak zawody o Puchar Na wirażu, zaplanowane na 18 grudnia br.

To nie jedyne świetne informacje z wrocławskiego klubu. Otóż zgodnie z obietnicą Urzędu Miasta, wokół toru powstaną obiekty, które mają usprawnić organizację wszelkiego rodzaju zawodów. Już w przyszłym tygodniu na Krajewskiego 1 pojawią się nowe namioty, które będą służyć jako parkingi dla zawodników, a także biuro zawodów. Dodatkowo namioty będą wyposażone w oświetlenie.

Jeśli nie spadnie śnieg, to w najbliższą sobotę 27 listopada trening żaków odbędzie się tam gdzie ostatnio, na Boisku Przy Strzelnicy na terach Stadionu Olimpijskiego.

Zdjęcia: media społecznościowe Szarża Wrocław