To już dziś 8 września o godz. 18:30, podczas treningu Akademii Speedrowera Szarżaków odbędzie się trzecia runda Pucharu Niziołów. Puchar Niziołków to cykl turniejów dla dzieci. Zawody we Wrocławiu odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Młodszej – do 6 roku życia włącznie oraz starszej, dla dzieci w wieku 7 – 11 lat.

Organizatorzy, klub Szarża Wrocław zaplanował rozegranie pięciu rund. Do klasyfikacji generalnej zaliczane będą wyniki czterech najlepszych występów każdego zawodnika. Po dwóch imprezach na czele klasyfikacji w grupie młodszej jest Kacper Budziński, który o sześć punktów wyprzedza Antoniego Góreckiego i Dawida Mutora. Na czwartym miejscu jest czteroletnia Róża Mutor. Wszyscy wymienieni z powodzeniem startują w ogólnopolskich rozgrywkach w ramach Indywidualnego Pucharu Polski.

Klasyfikacja generalna po II z V rund – grupa młodsza:
1. Kacper Budziński – 60 punktów
2-3. Antoni Górecki – 54 punkty
2-3. Dawid Mutor – 54 punkty
4. Róża Mutor – 40 punktów
5-6. Aleksandra Strzelec – 22 punkty
5-6. Dominik Matuszak 22 punkty
7. Samuel Kurowski  18 punkty
8. Kamil Matuszak 16 punkty

W grupie starszej liderem po dwóch rundach jest siedmioletni Tomasz Góral, ubiegłoroczny Indywidualny Mistrz Polski w kategorii żaków u6. Po dwóch turniejach Tomasz – podobnie jak Kacper w grupie młodszej – o sześć punktów wyprzedza Mikołaja Rukść i Jana Bujnowskiego. Ta trójka zawodników powinna powalczyć między sobą o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Pucharu Niziołów w grupie starszej.

Klasyfikacja generalna po II z V rund – grupa starsza:
1. Tomasz Góral – 60 punktów
2-3. Mikołaj Ruķśc – 54 punkty
2-3. Jan Bujnowski – 54 punkty
4. Kacper Budziński – 38 punktów.
5. Dawid Mutor – 32 punkty
6-7. Wojciech Kowalski – 22 punkty
6-7. Jan Pleśniak -22 punkty
8. Artur Dardziński – 20 punktów
9. Antoni Górecki 16 punktów
10. Łucja Jaśkiewicz 14 punktów

Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne dzieci do udziału w dzisiejszych zawodach.