Klasa GT140 wciąż rozwija się w Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, iż są to wyścigi motocykli do long tracku, wyposażonych w benzynowe silniki o pojemności zaledwie 140 centymetrów sześciennych. Zawody odbywają się zarówno na torach trawiastych jak i żużlowych.

W sobotę dnia 26 marca rozegrano już pierwszą rundę Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii na nawierzchni żużlowej. Zawody odbyły się na znanym doskonale kibicom klasycznego żużla obiekcie w King’s Lynn. Cały cykl mistrzowski na nawierzchniach żużlowych składać się będzie łącznie z aż 10 rund.

Inaugurujące zawody wygrał Ian Clark, drugi był Mark Scopes a trzeci Chris Mackett. W sezonie obecnym zaplanowano w klasie GT140 także bardzo dużo zawodów na nawierzchni trawiastej a najważniejszymi z nich będzie finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii, który zaplanowano na dzień 9 lipca w Helsby.

Wcześniej dnia 21 maja w Fenland odbędą się eliminacje. Wracając do rywalizacji na nawierzchni żużlowej – kolejna, druga runda cyklu mistrzowskiego zaplanowana jest na dzień 23 kwietnia w Scunthorpe, natomiast dzień później na tym samym obiekcie rozegrana zostanie runda trzecia.

Klasa GT140 istnieje od zaledwie kilku lat, lecz bardzo dynamicznie się rozwija. Być może w przyszłości zawita także poza Wielką Brytanię.

Zawody w klasie GT140: