Dnia 10 kwietnia na torze w Vries rozegrano pierwszą tegoroczną rundę Otwartych Mistrzostw Holandii w wyścigach motocyklowych na trawie. Rywalizacja powróciła po 2 latach przerwy, spowodowanej pandemią. Cały cykl składał się będzie łącznie z 5 zawodów.

Motocykliści startujący na torach długich i trawiastych uczestniczą często w mniejszej liczbie zawodów niż ich koledzy z torów klasycznych, dlatego taki cykl turniejów stanowi sporą wartość a ponadto rokrocznie ma całkiem mocną obsadę. Najlepszym tego przykładem jest start w pierwszych zawodach w sezonie aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata w long tracku Romano Hummela. Mistrz potwierdził swoją klasę, wygrywając wszystkie swoje biegi w rundzie zasadniczej zawodów oraz bieg finałowy!

Drugi był w zawodach Jannick de Jong a trzeci Dave Meijerink. Całe podium zajęli więc zawodnicy doskonale znani. Szóste miejsce zajął bardzo utytułowany niemiecki zawodnik Stephan Katt. Ścigano się w obsadzie 6 zawodników w biegu, wedle punktacji – 6,5,4,3,2,1.

Otwarte Mistrzostwa Holandii na pewno sprzyjają podnoszeniu poziomu sportowego przez przedstawicieli „kraju tulipanów”, kilka dodatkowych startów rocznie w obsadzie wzmocnionej zawodnikami z zagranicy z całą pewnością im służy. Każdy z zawodników wystartował w 4 biegach rundy zasadniczej.

Pierwsza czwórka miała zapewniony udział w biegu finałowym, zawodnicy z miejsc 5-10 walczyli w barażu o 2 miejsca w finale. Bieg finałowy wyłonił z kolei zwycięzcę jak i pozostałych zawodników na miejscach od drugiego do szóstego. Kolejny turniej cyklu zaplanowano na dzień 11 czerwca w Loppersum.

Klasyfikacja końcowa zawodów:
1. Romano Hummel (Holandia)
2. Jannick de Jong (Holandia)
3. Dave Meijerink (Holandia)
4. Mika Meijer (Holandia)
5. Henry van der Steen (Holandia)
6. Stephan Katt (Niemcy)
7. Christian Hülshort (Niemcy)
8. Jens Benneker (Niemcy)
9. Mark Beishuizen (Holandia)
10. Lars Zandvliet (Holandia)
11. Villiam Kruit (Holandia)
12. Jarno de Vries (Holandia)