Słoweński, były piąty zawodnik świata, Matej Zagar powraca do rywalizacji FIM Speedway Grand Prix wraz z rozpoczęciem sezonu 2024. 27 kwietnia odbędzie się pierwszy turniej tegorocznego cyklu IMŚ – Boll FIM Speedway GP w Chorwacji.

Zagar otrzymał dziką kartę na inauguracyjną rundę tegorocznej serii Mistrzostw Świata na żużlu GP.  Na Speedway Stadion Milenium ponownie zmierzy się z największymi gwiazdami sportu, tym razem występując z numerem 16 na plecach.

Urodzony w Lublanie as jest częstym gościem na torze Donji Kraljevec, gdzie stanął na podium w organizowanych tam zawodach FIM SGP Challenges w latach 2019, jak i 2020, aby zapewnić sobie miejsce w serii Speedway GP. Chociaż Zagar został wyeliminowany z Mistrzostw Świata na żużlu na koniec sezonu 2021, od tego czasu wystąpił w dwóch chorwackich turniejach FIM SGP, docierając do półfinału w 2022 roku.

Mając na swoim koncie 128 występów w Speedway GP, zdobyte 1003 punkty a także 23 występy w finałach, Zagar zbudował armię słoweńskich fanów i regularnie zabiera ich za granicę na największe wydarzenia w Donji Kraljevec. Pięciokrotny zwycięzca GP na żużlu będzie zdeterminowany, aby zapewnić im niezapomniany wieczór także i w sobotę 27 kwietnia.

W Chorwacji do Zagara dołączyli zawodnicy, którzy będą stanowić rezerwę toru: Matic Ivacic i Marius Hillebrand. Reprezentant Słowenii Ivacic otrzymał nr 17, a młody Niemiec Hillebrand będzie miał nr 18.

Lokalny organizator Boll FIM Croatian Speedway GP, Darija Pavlic, nie może się doczekać powitania najlepszych zawodników świata na Speedway Stadium Milenium.

Pavlioc powiedziała: Będzie to szósty raz, kiedy Speedway GP odwiedzi Chorwację i zawsze miło jest gościć zawodników i fanów z całego świata, gdy trzeci rok z rzędu organizujemy rundę otwarcia mistrzostw.

Mieliśmy kilka świetnych nocy związanych z wyścigami i jestem pewna, że ten rok nie będzie wyjątkiem. Bartosz Zmarzlik wygrał dwa ostatnie GP Chorwacji na żużlu FIM, a jego rywale będą żadni tego, aby powstrzymać go od zdobycia trzeciego z rzędu zwycięstwa w Gorican.

Wielu zawodników i zespołów odwiedziło nas w ostatnich tygodniach, przygotowując się do sezonu, a emocje związanez SGP już rosną. Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili zorganizować tę rywalizację u nas i nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy się w Chorwacji 27 kwietnia.

Bilety na Boll FIM Speedway GP Chorwacji, który odbędzie się 27 kwietnia w Donji Kraljevec – niedaleko granicy chorwacko-węgierskiej – są dostępne online. Zarezerwuj bilety TUTAJ TERAZ..

Boll FIM Speedway GP Chorwacji będzie transmitowane na żywo w SPTV w Chorwacji. Aby dowiedzieć się, gdzie możesz oglądać pierwszą rundę SGP 2024, będąc w dowolnym miejscu na świecie, odwiedź naszą sekcję „Gdzie oglądać” – TUTAJ.

Źródło i zdjęcie: Speedway GP