Mimo, iż mamy środek zimy, w wielu miejscach na ziemi leży śnieg, to większość zawodników i fanów speedrowera myśli już o zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonie. Rajderzy szlifują formę w różny sposób, PFKS opublikował terminarze sportu speedrowerowego na sezon 2021 a w najbliższą niedzielę odbędzie się Walne zebranie zarządu PFKS. Do inauguracji wyjątkowego sezonu we Wrocławiu zostało już tylko 58 dni! 28 marca zaplanowano Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia. Impreza ta będzie próbą generalną, dla klubu z Wrocławia, powracającego po latach do ścigania o najwyższe cele – nie tylko te drużynowe.

Szarża Wrocław 11 kwietnia zainauguruje tegoroczną kampanię o tytuł drużynowego mistrza Polski. Tego dnia walcząca w grupie A CS Superligi drużna Hydro-Bud Szarży Wrocław podejmie Lwy Avię Częstochowa, natomiast Filu-Bud Szarża II Wrocław zmierzy się z Victorią Poczesna w grupie B tego szczebla rozgrywek.

Wielu zawodników oprócz szlifowania formy, szuka też różnych nowych rozwiązań w swoim sprzęcie. Niektórzy całkowicie zmieniają swój rower.

O tym, które zmiany są dobre, a które warto jeszcze raz przemyśleć mówi Damian Wojczyński, doświadczony zawodnik Szarży Wrocław. Wywiad z zawodnikiem rateli znajdziecie w linku: Spełniło się moje marzenie sprzed lat cz. 1, oraz cz. 2. W kalendarzu Szarży, Damian jest „twarzą” maja.

Zamiana elementów ze stali na aluminiowe. Czy zawsze daje pożądany efekt?

Rower speedrowerowy zawiera dużo mniej elementów niż choćby klasyczny MTB, a co za tym idzie, możliwości odchudzenia go są ograniczone. Pierwszym krokiem jest zazwyczaj zamiana stali na aluminium. Jednak czy zawsze daje to pożądany efekt?

Dziś dla porównania dwa widelce wyprodukowane w Mielcu. Po lewej aktualny, aluminiowy model, a po prawej stalowy poprzednik, z wieloletnią historią. Z porównania zwycięsko wychodzi starszy odpowiednik, w stosunku 806g vs 865g (skrócenie rury sterowej odrobinę zmniejszy dystans wagowy).

Informacja pochodzi ze strony Damian Wojczyński Cyclespeedway Rider