Wiemy już, iż X Memoriał Jakuba Kroczaka odbędzie się we Wrocławiu na inaugurację speedrowerowego sezonu 2022 w sobotę 2 kwietnia 2022 r. Odkąd reaktywowano speedrower we Wrocławiu będzie to już trzeci Memoriał poświęcony pamięci młodego speedrowerzysty TMSM Sparty Wrocław.

Za każdym razem zawody memoriałowe miały inną formułę. W 2020 r kibice zgromadzeni na torze przy ul. Krajewskiego 1 byli pod wrażeniem tego co zobaczyli na wrocławskim owalu. Spikerem był wówczas Tomasz Lorek, który od przyszłego sezonu będzie „latającym” reporterem na meczach ekstraligi żużlowej.

Zawody uświetnili swoją obecnością min. znani wrocławscy Olimpijczycy z Renatą Mauer-Różańską i Mieczysławem Łopatką na czele. Na zawodach był też obecny wieloletni spiker na meczach żużlowców wrocławskiej Sparty, mecenas Andrzej Malicki.

Wśród zaproszonych gości nie brakowało wówczas dyrektora wrocławskiego ośrodka Telewizji Polskiej Mirosława Spychalskiego. To wówczas wyścigi rowerowe na torze przypadły do gustu szefowi wrocławskiej telewizji, iż postanowił że tematyka speedrowerowa będzie częstym gościem na antenie wrocławskiej telewizji regionalnej.

W zakończonym sezonie IX Memoriał Kroczaka miał formułę czwórmeczu. Wystąpiły trzy reprezentacje Polski – juniorów, weteranów i open oraz drużyna wrocławskiej Szarży, którą z powodu kontuzji Bartosza Grabowskiego wsparł zawodnik Szawera Leszno Ksawery Kielaszewski. Ekipa rateli spisała się bardzo dobrze i zajęła w tym turnieju drugie miejsce. Zwyciężyła z dużą przewagą reprezentacja Polski open, w której bardzo dobry występ zanotował Dawid Bas – od sezonu 2022 zawodnik Szarży Wrocław.

2 kwietnia 2022 X Memoriał Jakuby Kroczaka tak jak w poprzednich dwóch sezonach, będzie turniejem drużynowym. Na starcie zobaczymy cztery drużyny, ale sam system turnieju będzie bardziej rozbudowany i wszystkich kibiców czeka potrójna dawka emocji.

Jak podają organizatorzy Szarża Wrocław Memoriał będzie miał trzy etapy:

etap 1: Czwórmecz (4 zawodników + 1 rezerwowy). Będzie to turniej eliminacyjny, po którym w zależności od zajętego miejsca drużyny będą walczyć w następnych etapach:

etap 2: Mecz o 3 miejsce (schemat ligowy) pojadą drużyny, które w czwórmeczu eliminacyjnym zajęły miejsce 3 i 4

etap 3: Mecz o 1 miejsce (schemat ligowy), pojadą drużyny, które w czwórmeczu eliminacyjnym zajęły miejsce 1 i 2

W 2 i 3 etapie turnieju, wyniki z czwórmeczu nie będą mieć już żadnego znaczenia.

Do zobaczenia podczas X Memoriału Jakuba Kroczaka 2 kwietnia 2022 r na wrocławskim Sępolnie.

Zdjęcie: autor tekstu