Już niecałe dwa tygodnie zostały do otwarcia nowego sezonu speedrowerowego we Wrocławiu. Tor na Sępolnie przy ul. Krajewskiego 1 przeszedł jesienią ubiegłego roku wymianę nawierzchni. Wrocławscy zawodnicy z niecierpliwością wyczekują na moment by móc wyjechać na tor i zaprezentować się przed własną publicznością. Co prawda ratele są już po pierwszym domowym sparingu, ale na pewno wielu zawodników nie może doczekać się oficjalnej inauguracji sezonu. Pierwsza kwietniowa sobota będzie emocjonująca i ciekawa. Zapowiada się popołudnie pełne atrakcji, nie tylko speedrowerowych.

W sobotę, 2 kwietnia na torze speedrowerowym we Wrocławiu, odbędzie się X Memoriał im. Jakuba Kroczaka. Organizatorzy Klub Sportowy Szarża Wrocław zapraszają do przyjścia na obiekt przy K1 całymi rodzinami. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę dziecięcą, gdzie będą czekać darmowe atrakcje, takie jak: dmuchane zamki, tatuaże, gry i zabawy, konkursy, kolorowanki, krzyżówki i wiele innych. Dodatkowo przygotowana będzie strefa gastronomiczna. Początek zajęć dla najmłodszych już od godziny 13:00.

Oprócz rywalizacji na torze, po czwórmeczu eliminacyjnym, w przerwie zawodów odbędzie się pokazowy trening najmłodszych zawodników Szarży. Niektóre z Szarżaków kręcą kółka na torze przy K1 od samego początku reaktywowania speedrowera we Wrocławiu, czyli od maja 2020 r. W tej grupie jest też indywidualny mistrz Polski z 2020 r w kategorii żak U6 Tomasz Góral.

W sobotnich zawodach udział wezmą 4 drużyny:
– Aquapark Szarża Wrocław
– Unia Lubań
– Marwis Harpagan Zielona Góra
– Victoria Poczesna.

Harmonogram dnia:
13.00 – Otwarcie strefy dziecięcej
14.00 – Czwórmecz eliminacyjny
15:30 – Pokazowy trening Szarżaków (w przerwie zawodów)
16.30 – Mecz o 3 miejsce
18.30 – Mecz o 1 miejsce