W nowym sezonie Maciej Janowski nie rezygnuje z walki o najwyższe laury w światowym speedwayu.. Ma nadzieję, że w sezonie 2022 skutecznie zakończy walkę o medal FIM Speedway Grand Prix.

W ostatnich pięciu sezonach Magic zajmował cztery razy czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej Speedway Grand Prix. Ma nadzieję na przełamanie tej passy w tym roku.

Zapytany o swoje szanse na medal w tegorocznym cyklu SGP, wychowanek Sparty – jak zwykle – podkreśla, że chce po prostu cieszyć się jazdą w cyklu Speedway GP i chce dołożyć kolene zwycięstwa do swoich ośmiu wygranych w poszczególnych zawodach.

Janowski powiedział:

Wiele osób pyta mnie kiedy? Dlaczego nie w tym sezonie? Przecież byłeś już tak blisko.

Droga do medalu w SGP jest bardzo długa. Ale to jest wspaniałe. Jestem podekscytowany, że mogę co roku reprezentować mój kraj, moje miasto i mój klub.

Oczywiście będzie lepiej stanąć na podium, ale do tej pory mieliśmy na koncie kilka dobrych zwycięstw i sezonów. Bardzo się cieszę, że jestem tam, gdzie jestem

Kolejny turniej, który Janowski będzie starał się wygrać w 2022 roku, to FIM Speedway of Nations, które odbędą się w Esbjerg w dniach 27-30 lipca.

W tych zawodach Polacy musieli zadowolić się srebrem w ostatnich trzech sezonach. W 2021 r brytyjski duet Robert Lambert i Dan Bewley pokonał Bartosza Zmarzlika i Janowskiego 5:4 w Wielkim Finale w Manchesterze.

Janowskiemu zabrakło miejsca przy bandzie, gdy próbował dołączyć do prowadzącego w biegu Zmarzlika na pierwszym okrążeniu Wielkiego Finału i upadł. Dzięki temu zwycięstwo odnieśli Brytyjczycy.

Ale Magic twierdzi, że ma już to za sobą i nie przeżywa tej porażki. Powiedział:

Prowadziliśmy przez dwa dni w finale SON w Manchesterze. Byliśmy najlepsi w tabeli wyników. Ale w wielkim finale popełniłem błąd. Albo inaczej – popełniliśmy błąd. Zespół ścigał się, nie wygraliśmy i popełniliśmy błąd. Otóż to.

Nie ma sensu myśleć o tym, co jest za nami. Musimy skupić się na tym, co możemy zmienić i co możemy

W 2023 do kalendarza imprez FIM powraca Speedway World Cup (zawody o drużynowe mistrzostwo świata), który odbędzie się w lipcu 2023 w Toruniu.

Magic zrobi wszystko, by znaleźć się w drużynie, która ponownie powalczy o złoto w Speedway World Cup. Po raz ostatni te zawody odbyły się w 2017 r.:

Myślę, że wszyscy przegapiliśmy Puchar Świata. To są niesamowite, wspaniale zawody. Będę się przygotowywał tak, aby znaleźć się w drużynie, która wystąpi w finale w Toruniu w przyszłym roku.