No to zaczęły się rozgrywki ligowe w Polsce. Odbyły się 4 mecze z czego 2 w I lidze i 2 w ekstralidze, czyli jak na razie połowa meczów nie odbyła się przez covida. Mieliśmy już jedną dużą niespodziankę, Zacznijmy podsumowanie :

ROW Rybnik – Wilki Krosno 63-27
Już w 1 meczu ROW pokazał że chcę szybko wrócić do ekstraligi.  Zespół ma kilka armat. Najlepszym w zespole był Miechael Jepsen Jensen zdobywca 14 punktów,  Sergirj Łokaczew zdobył 12, a doświadczony Rysiek Holta 9. Świetne zawody pomimo tragedii która go spotkała rozegrał Kacper Gomólski, ani razu nie przegrał biegu zdobył 13 pkt . Zawodnik wszystkie zwycięstwa zadedykował zmarłemu dzień wcześniej ojcu Jackowi Gomólskiemu. W zespole Wilków raczej ciężko szukać jasnych punktów – najlepszy Andrzej Lebiediew zdobył 7 pkt.

Unia Tarnów – Wybrzeże Gdańsk 35-55
Kolejny jednostronny mecz. Unia miała pecha i już w 1 biegu straciła Nielsa Kristiana Iversena, który notabene sam spowodował wypadek. Gdyby nie to mecz mógłby mieć inny przebieg. Artur Mroczka zdobył 12 pkt dla gospodarzy, 9 Rohan Tungate a Ernest Koza 8. Kompletnie zawiodła formacja juniorska – 2 pkt, dla gości 13 pkt zdobył Kulakow, po 11  Jamróg i Pieszczek, a 9 Rasmus Jensen.

W następnej rundzie Wybrzeże podejmie ROW Rybnik czyli zobaczymy dwa zespoły z aspiracjami do awansu.

Apator Toruń – Falubaz Zielona Góra 51-39
Tu mieliśmy pojedynek zespołów które typowano bardziej do walki o utrzymanie niż Play Off. Gospodarze pokazali że mają potencjał.W obsadzie seniorskiej Przedpełski zdobył 11 pkt a Adrian Miedziński który wygryzł se składu Musielaka zdobył 9. Bracia Holderowie zdobyli po 10 pkt. Zaskakująco słabo pojechał Lambert – jedynie 5 pkt oraz uważany za duży talent Karol Żupiński jedynie 2 pkt.W zespole z Zielonej Góry po 13 pkt zdobyli Mac Fricke i Patryk Dudek.

Po tym meczu widać że Zielona Góra tracąc obu juniorów straciła dużo na wartości. Jedynie 3 pkt tej formacji. Zagar który miał zastąpić Vaculika jedyne 4 pkt.

Unia Leszno – Stal Gorzów 42-48
I tu można powiedzieć o sensacji. Fakt obie ekipy mierzą wysoko w tym sezonie ale porażki u siebie Unii nikt się nie spodziewał.  W Lesznie również jak w Zielonej widać problem juniorski. Po raz pierwszy od lat nie będzie to ich atutem. Jedyne 3 pkt. Najlepiej dla Unii pojechał nowy nabytek Jason Doyle – 14 pkt, 12 zdobył Emil Sajfutdinov. Zawiódł również Lindsey zdobywca 1 pkt. W Gorzowie najlepiej Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik –  14 pkt, Martin Vaculik dołożył 10, 7 dołożył Thomsen, 6 Woźniak. Leszno chyba już nie będzie takim faworytem jak w ostatnich latach,  za tydzień czeka ich ciężki wyjazd do Częstochowy, Stal podejmie u siebie Motor.