W sobotę 26 listopada 1955 r na torze w Łodzi rozegrano trzeci z serii test meczów zawodników polskich ze Szwedami z dwóch klubów Filbyterny Linkoping i Kaparny Goeteborg. Przed tym meczem, wśród gospodarzy nastąpiły zmiany w składzie. Polskę reprezentowali przedstawiciele tylko dwóch klubów: Sparty Łódź i Sparty Wrocław. Zarówno w sobotę jak i dzień później nie wystąpili zawodnicy z Warszawy.

Jak się okazało zawodnicy Sparty (z łodzi i Wrocławia) odnieśli przekonywujące zwycięstwo nad gośćmi ze Szwecji. W składzie gospodarzy było  trzech zawodników z Wrocławia i czterech (w tym jeden rezerwowy) z Łodzi.

Sparta zwyciężyła Filbyternę/Kaparnę 33,5:20,5. Powrócono do rywalizacji dziewięciobiegowej, a każdy z zawodników występujących z numerami 1-6 (9-14) miał po trzy występy programowe. Wynik osiągnięty przez Polaków na pewno zasługuje na uwagę. Trzeba pamiętać, że Sparta Wrocław w drużynowych mistrzostwach Polski w 1955 r zajęła trzecie miejsce, a Sparta Łódź była druga w drugiej lidze (uzyskała awans do wyższej klasy rozgrywkowej). Przeciwnikami były drużyny z czołówki ligi szwedzkiej. W zakończonym sezonie 1955 r. Kaparna była druga, a Filbyterna trzecia.

W Łodzi tego dnia niepokonany był Edward Kupczyński, który zgromadził komplet dziewięciu punktów. Późniejszy wielokrotny IMŚ – Ove Fundin przegrał w czwartym biegu tylko z liderem Wrocławian, na metę wpadając równo z Eugeniuszem Wróżyńskim. Przez co obaj żużlowcy dostali po 1,5 punktu. Najlepszy czas dnia w czwartym biegu uzyskał Edward Kupczyński.

Wyniki:

Sparta Łódź/Sparta Wrocław – 33,5 pkt.
Włodzimierz Szwendrowski (Sparta Łódź)– 7+1 (1*,3,3)
Jan Krakowiak (Sparta Łódź) – 4 (2,1,1)
Eugeniusz Wróżyński (Sparta Łódź) – 3,5 (1;1,5;1)
Edward Kupczyński (Sparta Wrocław) – 9 (3,3,3)
Alojzy Frach (Sparta Wrocław)  – 5+2 (2,2*,1*)
Tadeusz Teodorowicz (Sparta Wrocław) – 5 (d,3,2)
Marian Stawecki (Sparta Łódź)  – ns

Filbyterna Linkoping/Kaparna Goeteborg – 20,5 pkt.
Ove Fundin – 7,5 (3;1,5;3)
Curt Eldh – 0 (0,0,0)
Rune Claesson – 4 (2,d,2)
Goran Norlen – 1 (0,1,0)
Dan Forsberg – 7 (3,2,2)
Gert Engmann – 1 (1,0,0)

Bieg po biegu:

I. Fundin, Krakowiak, Szwendrowski, Eldh
II. Kupczyński, Claesson, Wróżyński, Norlen
III. Forsberg, Frach, Engmann, Teodorowicz (d)
IV. Kupczyński, Wróżyński-Fundin, Eldh
V. Teodorowicz, Frach, Norlen, Claesson (d)
VI. Szwendrowski, Forsberg, Krakowiak, Engmann
VII. Fundin, Teodorowicz, Frach, Eldh
VIII. Szwendrowski, Claesson, Krakowiak, Norlen
IX. Kupczyński, Forsberg, Wróżyński, Engmann