NIedawno FIM ogłosiła zmiany w formacie rozgrywania zawodów Speedway of Nations. Jeśli do tej pory nie używano zwrotu – „drużynowe mistrzostwa świata” – tak teraz wraz z wejściem nowego promotora międzynarodowych zawodów żużlowych już otwarcie mówi się o SON jako o drużynowych mistrzostwach świata.

François Ribeiro, szef Discovery Sports Events, chce, aby przyszłoroczna edycja Speedway of Nations w Esbjergu była niezapomnianym wydarzeniem żużlowym.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Esbjerg Motorsport, aby rozegrać jedno z największych wydarzeń FIM Speedway do Esbjerg, regionu z silną bazą fanów żużla.
Nowy format FIM Speedway of Nations, w którym wyścigi rozgrywane są na jednym torze przez cztery kolejne dni w ostatni weekend lipca, zapewni fanom wyjątkową okazję do zebrania się na zachodnim wybrzeżu Danii i dopingowaniu swojej drużyny narodowej.
Discovery Sports Events ma na celu oferowanie fanom wyjątkowych wrażeń i uczynienie SON czymś wyjątkowym, z wieloma działaniami promocyjnymi w ciągu dnia i wspaniałymi wyścigami każdego wieczoru.
W ramach naszego długoterminowego zaangażowania w inwestowanie w przyszłość sportu od podstaw aż po poziom zawodowy, najbardziej obiecujący zawodnicy do lat 21 na świecie, będą ścigać się na tej samej arenie, co największe gwiazdy tego sportu. Z niecierpliwością czekamy na świętowanie nowej ery FIM Speedway of Nations w Danii w przyszłym roku – powiedział podekscytowany François Ribeiro.

Lars Guldager Dyhr, dyrektor klubu w Esbjerg, powiedział: Oczywiście dla nas jako klubu fantastycznym zadaniem będzie zorganizowanie prawdziwej imprezy żużlowej w ciągu czterech dni i jesteśmy dumni, że na Granly Speedway Arena odbędzie się pierwsza edycja takiej imprezy żużlowej. Będą to całkowicie wyjątkowe zawody.
Jesteśmy najstarszym klubem, w którym istnieje żużel w Danii, więc w pewnym sensie sport wraca do swojej duńskiej kolebki.
Teraz naszym zadaniem wraz z gminą Esbjerg jest upewnienie się, że stworzymy dobry grunt nie tylko dla SON, ale także dla innych dużych imprez żużlowych w przyszłości, ponieważ właśnie długo na to pracowaliśmy.

Wymaga to oczywiście zmian, ale to normalne by ogólnie poprawić wrażenia wizualne. To historyczny moment w historii klubu i mamy nadzieję, na długoterminową współpracę z Discovery i gminą Esbjerg, która była siłą napędową w sprowadzeniu tego wydarzenia do naszego miasta.

Armando Castagna – dyrektor FIM Track Racing powiedział natomiast: Nowy system SoN i połączenie wszystkich zawodów w ciągu kilku dni w tym samym miejscu stworzy wyjątkową atmosferę dla tych wyjątkowych Mistrzostw Świata. Jestem pewien, że będzie to tydzień pełen rozrywki i niespodzianek.

Kolejne szczegóły dotyczące FIM Speedway of Nations 2022 oraz informacje o sprzedaży biletów zostaną opublikowane w odpowiednim czasie.