Uczestnicy Speedway Grand Prix 2021 już dziś wracają do walki na torze Markety w Pradze. Oto co powiedzieli po zawodach zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca podczas piątkowych zawodów w stolicy Czech.

Maciej Janowski po zwycięstwie na Stadionie Marketa w Pradze studził nastroje wszystkich, którzy widzieli go już na pierwszym stopniu podium na zakończenie całego tegorocznego cyklu i stwierdził: Sezon SGP jest długi. Mamy 11 rund. Wspólnie z całym moim teamem musimy być mądrzy i szybcy jak dzisiaj. Jutro jest inny dzień. Postaramy się skupić na tych samych rzeczach, co dziś wieczorem i mam nadzieję, że jutro (w sobotę) będę mógł pokazać ten sam żużel.

Dwukrotny mistrz Europy Emil Sayfutdinov był zadowolony z drugiego miejsca. Było to jego pierwsze miejsce na podium SGP od 2019 r. Powiedział po zawodach: Było bardzo dobrze. Czułem się dobrze od samego początku i cieszyłem się jazdą na torze, gdyż byłem szybki. Chciałbym podziękować mojemu zespołowi, który bardzo ciężko pracował. 
Sayfutdinov jest już skupiony na sobotniej drugiej rundzie. To kolejny cel, więc skoncentrujemy się na tym. To zawsze inny dzień i inny tor. Dzisiaj postaram się odpocząć, dobrze się wyspać, a potem zobaczymy – zakończył Emil

Także Tai Woffinden był zadowolony z podium w SGP w Pradze. Tajski wcześniej wygrał w stolicy Czech trzy rundy SGP w latach 2013-2015. Stanąłem na trzecim stopniu podium, co było całkiem dobrym wynikiem. Dobrze zacząłem wieczór – od wygranej. Kolejne dwa wyścigi były naprawdę złe i po prostu próbowaliśmy znaleźć właściwe ustawienia w motocyklach. Szukaliśmy tego przez cały wieczór. – zaczął swoją wypowiedź trzykrotny mistrz świata. 
Musiałem wygrać mój ostatni wyścig, aby wejść do półfinału i pozostać w grze o wygraną. Udało mi się tego dokonać. W kolejnym biegu przeciwko kolegom ze Sparty (byłym i obecnym) musiałem ukończyć wyścig pierwszy lub drugi, aby dostać się do finału. Zrobiłem to. Gdyby Freddie nie dotknął taśmy w ostatnim biegu wieczoru, pewnie nie byłbym na podium. Wiele się dzisiaj nauczyliśmy w kontekście jutrzejszego ścigania. 

Kolejna runda Anlas Czech FIM Speedway Grand Prix już dziś (sobota 17 lipca br) o godz. 19:00) na stadionie Marketa w Pradze.  

Klasyfikacja SGP 2021 po pierwszym turnieju:
1 Maciej Janowski 20,
2 Emil Sayfutdinov 18,
3 Tai Woffinden 16,
4 Fredrik Lindgren 14,
5 Artem Laguta 12,
6 Bartosz Zmarzlik 11,
7 Leon Madsen 10,
8 Max Fricke 9,
9 Martin Vaculik 8,
10 Robert Lambert 7,
11 Matej Zagar 6,
12 Jason Doyle 5,
13 Jan Kvech 4,
14 Anders Thomsen 3,
15 Oliver Berntzon 2,
16 Krzysztof Kasprzak 1.