Dnia 10 czerwca w holenderskim Loppersum rozegrano Rundę Kwalifikacyjną Mistrzostw Europy w sidecar speedwayu. Awans do finału uzyskało 6 najlepszych załóg (oraz 2 rezerwowe). W finale wystartuje 12 par gdyż 6 zostanie rozstawionych bezpośrednio w finale.

Zwyciężył niemiecki duet Manuel Meier/Melanie Meier o którym pisaliśmy już na naszym portalu – wywiad z Manuelem Meierem znajduje się tutaj.

Drugie miejsce w zawodach zajął Mike Frederiksen wraz z Desiree Holstein (Dania) a trzecie miejsce duet Markus Brandhofer/Sandra Mollema (Niemcy). Ponieważ była to runda kwalifikacyjna – najważniejszy był oczywiście awans do finału – załogi, które zajęły miejsca na podium mogą jednak czuć oczywiście sporą satysfakcję z uzyskania bardzo dobrego sportowego wyniku. Finał Mistrzostw Europy odbędzie się dnia 12 sierpnia w niemieckim Bad Hersfeld.

Wyniki zawodów: (za: baansportfansite.nl):