Można powiedzieć iż tor żużlowy w Pardubicach jest wyjątkowym obiektem sportowym. Jak wiadomo jest to tor bardzo szeroki, umożliwiający rozgrywanie biegów nawet w sześcioosobowej obsadzie. Fakt ten zna wielu fanów czarnego sportu na całym świecie.

Jak się okazuje – tor pardubicki posiada jeszcze jedną cechę dzięki której bardzo się wyróżnia. Na owalu tym rozgrywane są mianowicie zawody zarówno w żużlu klasycznym, long tracku (przynajmniej w 2021 roku) oraz flat tracku! W Pardubicach corocznie odbywa się wiele prestiżowych zawodów w żużlu klasycznym, by wspomnieć choćby najstarszy turniej żużlowy na świecie – Zlatą Prilbę czy w wielu sezonach jedną z rund Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

W roku 2021 na obiekcie tym odbyły się także zawody Challenge IMŚ w long tracku. Turniej ten wspaniale wspominać będą polscy fani gdyż awans w nich do cyklu IMŚ 2022 wywalczył Stanisław Burza.

Oprócz rywalizacji w żużlu klasycznym i long tracku – w sezonie 2021 na pardubickim torze rozgrywano także zawody we flat tracku! Mało tego! Rozegrano nawet jedną z rund Indywidualnych Mistrzostw Świata. W zawodach tych wystąpił zresztą nasz „jedynak” w tej ciekawej odmianie speedwaya – Łukasz Bujniewicz.

Warto nadmienić, iż nie był to jedyny turniej we flat tracku w Pardubicach w roku ubiegłym. Rozegranie w jednym sezonie zawodów w żużlu klasycznym, long tracku oraz flat tracku na tym samym obiekcie czyni pardubicki obiekt naprawdę wyjątkowym i bardzo możliwe że był to jedyny taki przypadek na świecie w minionym sezonie.