Już w najbliższa sobotę 11 września o godz. 19:00 odbędzie się dziewiąta tegoroczna runda Speedway Grand Prix w duńskim Vojens.

Walka o tytuł najlepszego żużlowca globu powraca do tego miasta po rocznej przerwie spowodowanej korona wirusem.

Duńscy kibice na pewno liczą na udany występ ich asa Andersa Thomsena. Zawodnik Stali Gorzów w ostatniej rundzie SGP w Togliatti awansował po raz pierwszy w karierze do finału i od razu stanął na podium. Duńczyk w Rosji był trzeci. Czy uda mu się powtórzyć ten wynik w Vojens?

Oprócz niego w Vojens wystąpią dwaj inni reprezentanci gospodarzy. Stały uczestnik tegorocznej SGP – Leon Madsen, oraz były mistrz Europy na żużlu Mikkel Michelsen, który na dziewiątą rundę w Vojens otrzymał dziką kartę. Oni zapewne również będą chcieli stanąć na podium w swojej ojczyźnie.

Przed nimi jednak bardzo trudne zadanie. Bartosz Zmarzlik i Artem Łaguta w turniejach Speedway Grand Prix prezentują kosmiczną formę i od kilku turniejów są praktycznie nieuchwytni dla swoich rywali.

Wyścig o tytuł indywidualnego mistrza świata nabiera rumieńców. Po rundzie w Togliatti Łaguta ma już tylko jeden punkt straty do dwukrotnego mistrza świata – Bartosza Zmarzlika. Za ich plecami trwa walka o trzecie miejsce. Emil Sayfutdinow znacznie zbliżył się do trzeciego Fredrika Lindgrena. A i wydaje się, że Maciej Janowski odzyskuje błysk z początku sezonu.

Na pewno w Danii zapowiada się emocjonująca walka.

Jak podają organizatorzy sobotniej rundy Speedway Grand Prix w Vojens, są jeszcze do kupienia bilety na tę imprezę.

W całej Danii zostały zniesione ograniczenia związane z COVID-19. Oznacza to, że kibice na stadionie w Vojens mogą oglądać mecz bez maseczek zakrywających twarz. Oczywiście kto będzie chciał może takie maseczki nosić.

W ostatniej chwili nastąpiła zmiana zawodnika rezerwowego GP Danii. Kontuzjowanego Jonasa Seiferta Salka (reprezentującego min. SpecHouse PSŻ Poznań) zastąpi 21-letni Tim Sorensen. Sorensen występuje w duńskiej Metal Speedway League w klubie Region Varde. Otrzyma numer 18.

Z numerem 17 rezerwowym będzie w Vojens Mads Hansen, który w Polsce występuje w drużynie OK. Bedmet Kolejarz Opole.