Jednym z uczestników cyklu Grand Prix 2021 na długim torze będzie Niemiec – Bernd Diener. Zawodnik ten odnosił już w przeszłości znaczne sukcesy w long tracku, był nawet Wicemistrzem Świata – w roku 1996 i brązowym medalistą IMŚ w roku 2004 a także dwukrotnie (w latach 2008 i 2012) Drużynowym Mistrzem Świata.

Obecność Niemca w cyklu sprawia iż będziemy oglądać w nim prawdziwego weterana torów. Diener niedawno ukończył…62 rok życia! Zawodnik w tym wieku, startujący wśród najlepszych to prawdziwy fenomen a warto dodać iż Diener wywalczył sobie miejsce w Grand Prix poprzez bardzo dobry start w zawodach Challenge IMŚ, który dał mu awans do cyklu!

Żużlowiec wywalczył więc swoje miejsce w stawce na torze, nie korzystał z jakiejkolwiek innej „furtki”. Polski żużlowiec startujący na długim torze i reprezentant naszego kraju na zawody Long Track of Nations – Marcin Sekula tak wypowiada się o tym zawodniku: „Bernd faktycznie jest fenomenalny, w tym wieku się ścigać na długim torze – wielki szacunek dla niego. Osobiście go za bardzo nie znam ale mam nadzieję że będzie mi dane się z nim pościgać.”

Naszemu szacownemu weteranowi życzymy samych „czwórek”!