Długo trwały przepychanki i poszukiwania zawodnika, który będzie startował na pozycji młodzieżowca w drużynie Betrad Sparty Wrocław w sezonie 2024.

Portal infostrow.pl poinformował, iż do Sparty trafi wychowanek tamtejszego klubu Filip Seniuk. Młody zawodnik bardzo dobrze zaprezentował się w poniedziałek 23 października. Tego dnia 16-letni wychowanek Arged Malesy w Tarnowie zajął drugie miejsce w VI Memoriale Krystiana Rempały pokonując kilku bardziej doświadczonych żużlowców, a także wielki talent z Lublina Bartosza Bańbora i rówieśnika z Wrocławia Kacpra Andrzejewskiego.

Mariusz Staszewski, trener klubu z Ostrowa tak powiedział o przejściu Seniuka do Sparty:

Tak naprawdę o wypożyczeniu akurat Filipa Seniuka zadecydowało to, że on jest z Wrocławia. Tata jeździ z nim na wszystkie zawody, jest jednocześnie jego mechanikiem. Po motocrossie są przygotowani pod względem logistycznym, mają busa, więc naturalną koleją rzeczy było, że jemu będzie najłatwiej przejść do innego środowiska. Żal mi każdego, bo to są moi wychowankowie, ale nie mam innego wyjścia. Nie mogę ich wszystkich zatrzymać w Ostrowie, bo nie mamy tyle miejsca, żeby każdemu zapewnić rozwój. Dla jednego czy drugiego chłopaka siedzenie na ławie rezerwowych, to jest krok w tył. Wiek juniora to jest raptem pięć lat. Jeśli się ich nie wykorzysta, to przygoda ze sportem żużlowym może się skończyć.

Jak przekazał Staszewski:

Filip Seniuk idzie na roczne wypożyczenie do WTS-u Sparty. Zobaczymy co będzie po tym roku. Jeśli zawodnik będzie chciał tam dalej jeździć, to jest opcja w umowie wypożyczenia, że zostanie we Wrocławiu na dobre.

Źródło: infostrów.pl

Zdjęcie: fb Filip Seniuk