Rok 1989 był w karierze wychowanka Kolejarza Opole wyjątkowy. 26-letni Wojciech Załuski osiągnął w 1989 roku swoje największe sukcesy indywidualne w karierze. Najpierw wygrał niezwykle prestiżowy i mocno obsadzony Złoty Kask. Następnie czekał na niego finał IMP w Lesznie. Miał być w nim jedynie rezerwowym, ale szczęście uśmiechnęło się do „Wojtuli” i w finale wystąpił. Sprawił sporą niespodziankę wygrywając zawody i zostając Indywidualnym Mistrzem Polski. Do dziś pozostaje jedynym zawodnikiem Kolejarza, który sięgnął po ten tytuł.

29 października 1989 roku roku turniej o Łańcuch Herbowy miasta Ostrowa Wielkopolskiego zamknął sezon żużlowy w Polsce. Z kompletem punktów zawody te wygrał Wojciech Załuski.  O pozostałe pozycje na podium rozegrano bieg dodatkowy. Aż czterech zawodników zgromadziło po 12 punktów i stoczyło pojedynek dodatkowy o drugie i trzecie miejsce w turnieju. Tutaj najlepszy okazał się Tomasz Gollob (Gdańsk), który pokonał Piotra Śwista (Gorzów Wlkp.), Ryszarda Dołomisiewicza (Bydgoszcz) oraz Andrzeja Huszczę (Zielona Góra). Był to kolejny turniej (po IMP w Lesznie), w którym Wojciech Załuski okazał się lepszy od 18-letniego Tomasza Golloba.

O wielkim pechu może mówić Piotr Świst, który wygrał swoje cztery pierwsze starty. W piątym, a 20 biegu zawodów, który decydował o zwycięstwie i miejscach na podium turnieju w Ostrowie, Piotr Świst miał defekt motocykla. Pozbawiło go to wygranej w tych zawodach. Pierwszy dojechał Wojciech Załuski. Drugi był Tomasz Gollob, a trzeci Ryszard Dołomisiewicz. Takie rozstrzygniecie tej potyczki sprawiło, że aż czterech zawodników miało po 12 oczek na swoim koncie.