W pierwszym niedzielnym meczu ósmej rundy PGE Ekstraligi  zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa podejmuje na swoim torze For Nature Solutions Apatora Toruń. Goście to już nie jest ta sama drużyna co z początku sezonu. Torunianie prezentują się coraz lepiej w meczach o drużynowe mistrzostwo Polski. Dodatkowo zawodnicy Apatora nie mają większych problemów z dopasowaniem sprzętu na wyjazdach, dzięki czemu dobrze radzili sobie w Gorzowie, Grudziądzu i Lesznie.

W Częstochowie są w stanie sprawić swoim kibicom niespodziankę. W końcu w składzie gości widnieje aż czterech stałych uczestników SGP.

Na pewno oba zespoły będą walczyć o punkt bonusowy. By gospodarze zgarnęli pełna pulę punktów muszą wygrać w niedzielę różnicą co najmniej siedmiu oczek. Mały jubileusz podczas tego meczu będzie obchodził Bartosz Smektała. Wychowanek Unii Leszno dotychczas odjechał 498 biegów w PGE Ekstralidze. W najbliższym meczu powinien przekroczyć liczbę 500.

Robert Sawina nie namieszał zbytnio w swoim składzie i posyła do boju sprawdzonych zawodników. W stosunku do ostatniego meczu wyjazdowego numerami startowymi zamienili się Patryk Dudek i Jack Holder.

Trener Częstochowian, Lech Kędziora przedstawił dokładnie taki sam skład jak w ostatnim wysoko wygranym z Grudziądzanami domowym występie Włókniarza.

Czy Apator stać na sprawienie niespodzianki?

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

For Nature Solutions Apator Toruń 
1. Paweł Przedpełski
2. Patryk Dudek
3. Jack Holder
4. z/z
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Denis Zieliński

Początek meczu: niedziela 12 czerwca, godz.16:30. Transmisja Canal+ Sport 5.