Już dziś w piątek 5 maja o godzinie 18:00 Tauron Włókniarz Częstochowa na swoim torze podejmie Cellfast Wilki Krosno w ramach spotkania 5. rundy PGE Ekstraligi.

Na pewno postawa beniaminka z miasta szkła jest sporym zaskoczeniem In plus tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. Najpierw, jesienią ub. roku, Wilki nie zważając na konwenanse solidnie wzmocniły swój skład. Teraz toczą wyrównane boje na wyjeździe – jak choćby minimalnie przegrany w Lesznie – czy też oba zwycięskie na własnym torze.

Ważne jest by tercet liderów – Jason Doyle, Vaclav Milik i Andrzej Lebiediew – klubu z miasta szkła potrafił odnosić zwycięstwa biegowe. Ważne będzie to by punkty do dorobku drużyny dorzucił Krzysztof Kasprzak i juniorzy Wilków.

Trener Krośnian, Ireneusz Kwieciński nie zmienia zwycięskiego składu. Jednak w stosunku do ostatnich domowych spotkań, dokonał małych zmian w zestawieniu meczowym. Miejscami zostali zamienieni seniorzy na pozycjach 1-4.

Postawa gospodarzy od początku tego sezonu nie zachwyca. Włókniarz podobną serię bez zwycięstwa w czterech pierwszych meczach sezonu ostatni raz miał w 2001 roku. Z tym, że wówczas doznał czterech porażek. Teraz zawodnicy spod Jasnej Góry mają dwie porazki i dwa remisy. Do tego kibice mogli zobaczyć obrazek kłócących się Duńczyków podczas domowego meczu z Motorem.

Jednak postawa Włókniarza we Wrocławiu zdaje się zapowiadać to, że kryzys w drużynie został już zażegnany. Szczególnie Maksym Drabik prezentował wyśmienitą formę. Na Stadionie Olimpijskim potrafił pokonać liderów wrocławskiej Sparty, co nie jest łatwą sztuką. Czy do wychowanka klubu spod Jasnej Góry doszlusują Leon Madsen i Mikkel Michelsen? Na pewno wysoka forma liderów gospodarzy dzisiejszego meczu będzie kluczowa jeśli Włókniarz myśli o odniesieniu pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Trener gospodarzy Lech Kędziora postanowił dokonać jednej zmiany w swoim składzie. Od początku sezonu później oczekiwań spisuje się Franciszek Karczewski i jego miejsce w najbliższym meczu zajmie Szymon Wolski.

Zapowiadane składy:

Cellfast Wilki Krosno:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Vaclav Milik
3. Jason Doyle
4. Mateusz Świdnicki
5. Andrzej Lebiediew
6. Krzysztof Sadurski
7. Denis Zieliński

Tauron Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Kacper Woryna
11. Maksym Drabik
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Kajetan Kupiec
15. Szymon Wolski

Początek spotkania: piątek 5 maja, godz.18:00. Transmisja Eleven Sports 1