Po sobotniej inauguracji tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi w Wielkanocną Niedzielę 9 kwietnia na tor w Lesznie wyjadą żużlowcy Fogo Unii i Cellfast Wilków Krosno. Po tym jak przełożono mecz w Lublinie pomiędzy Platinum Motorem a Betard Spartą rywalizacja na Smoczyku będzie jedynym niedzielnym meczem w PGE Ekstralidze.

Drużyna z Podkarpacia jest absolutnym beniaminkiem w stawce 8 ekip rywalizujących o mistrzostwo Polski. Gospodarz – to najbardziej utytułowany klub w naszym kraju.

Ale na torze nie będzie sentymentów i nikt nie będzie za darmo oddawał punktów. Wielu fachowców – i to powiązanych z klubem z Leszna – twierdzi wręcz, iż rywal z Krosna będzie dla miejscowych bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Dodatkowo w składzie gości jest zawsze waleczny, a w dodatku bardzo dobrze znający ten tor – Jason Doyle.

Zapewne klubowy skarbnik zastanawia się jaka będzie frekwencja na inauguracji tegorocznego sezonu w Lesznie. Sprzedaż karnetów nie porywa. Dodatkowo doświadczenia z pierwszego meczu minionego sezonu każą być w tym względzie umiarkowanym optymistą.

Znamy składy w jakich obie ekipy będą rywalizować na Smoczyku. Obie ekipy do boju o ligowe punkty rzucają wszystkie najlepsze siły. W ekipie gości wystąpi dwóch wychowanków Unii – Krzysztof Kasprzak oraz Krzysztof Sadurski. Do tego należy dodać Andrzeja Lebiediewa oraz zazwyczaj bardzo dobrze jeżdżącego na Smoczyku Vaclava Milika. Jak spisze się ta ekipa w Lesznie?

Miejscowi w skaldzie mają Bartosza Smektałę, Grzegorza Zengotę – którzy powracają do ścigania w barwach Unii. Jest oczywiście Janusz Kołodziej, który prezentuje dość wysoką formę u progu sezonu.

Nie można zapomnieć o silnych młodzieżowcach – Damianie Ratajczaku oraz Antonim Menclu. Skład miejscowych uzupełniają obcokrajowcy: Chris Holder oraz Jaimon Lidsey.

Zapowiada się ciekawe widowisko z drużynami, które być może będą rywalizować ze sobą o utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Zapowiadane składy na mecz Fogo Unia – Cellfast Wilki:

Fogo Unia Leszno:
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Grzegorz Zengota
13. Chris Holder
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak

Cellfast Wilki Krosno:
1. Vaclav Milik
2. Mateusz Świdnicki
3. Jason Doyle
4. Krzysztof Kasprzak
5. Andrzej Lebiediew
6. Krzysztof Sadurski
7. Denis Zieliński

Początek meczu: niedziela 9 kwietnia, godz. 16:30. Transmisja Canal+ Sport 5.