W drugim niedzielnym spotkaniu, zamykającym czwartą rundę rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski beniaminek z Krosna podejmuje na własnym torze ZOOleszcz GKM.

Po trzech rundach (Wilki po dwóch rozegranych meczach) w zdecydowanie lepszej sytuacji są gospodarze. Mają naswoim koncie minimalną porażkę na wyjeździe z Unią Leszno oraz dość wyraźną wgraną z jednym z kandydatów do medali tegorocznych rozgrywek z For Nature Solutions Apatorem Toruń.

W zdecydowanie odmiennych nastrojach są goście z Grudziądza. GKM w dotychczasowych spotkaniach zdobył zaledwie jeden punkt po remisie na inaugurację z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Przyjezdni w perspektywie mają jeszcze trudniejsze mecze przed sobą.

Zdecydowanie musi lepiej punktować, Max Fricke, który zawiódł na całej linii w meczu przeciwko Fogo Unii Leszno. A i pozostali zawodnicy musza ustabilizować formę. „Wiekowy” już Nicki Pedersen sam „nie pociągnie” wyniku całej drużyny. GKM ma kłopot bogactwa zawodników. Do drużyny dołączył już Wadim Tarasienko i może już rywalizować w meczach o DMP. Od razu z takiej możliwości skorzystali Grudziądzanie i żużlowiec wskoczył do składu z numerem trzecim.Wolną rękę w poszukiwaniu klubu dostał Norbert Krakowiak. A w drużynie jest jeszcze Mateusz Szczepaniak, który po pierwszym niezbyt udanym spotkaniu nie załapuje się do składu meczowego.

Gospodarze natomiast po pewnej wygranej z ekipą z Torunia na pewno będą chcieli także w niedzielnym meczu zdobyć dwa punkty.

Lepiej niż w czwartek powinien zaprezentować się Andrzej Lebiediew. Przeciwko swojej byłej drużynie pojedzie Krzysztof Kasprzak. Tak doświadczony zawodnik jakim jest KejKej nie powinien mieć żadnego stresu z tym związanego.

Problemem jest jedyni słabsza dyspozycja Mateusza Świdnickiego. Ale zawodnik U-24 widnieje w skaldzie na niedzielny mecz Wilków.

Zapowiedziane składy:

Cellfast Wilki Krosno:
9. Vaclav Milik
10. Krzysztof Kasprzak
11. Mateusz Świdnicki
12. Jason Doyle
13. Andrzej Lebiediew
14. Krzysztof Sadurski
15. Denis Zieliński

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
1. Gleb Czugunow
2. Max Fricke
3. Wadim Tarasienko
4. Frederik Jakobsen
5. Nicki Pedersen
6. Kacper Pludra
7. Kacper Łobodziński

Początek spotkania: niedziela, 30 kwietnia, godz. 19:15. Transmisja Canal+ Sport 5