We wtorek 20 lipca odbyła się druga runda MPI Serwis Grand Prix Wrocławia. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość zawodników. O zwycięstwo walczyło 20 zawodników.

W turnieju wzięli udział speedrowerzyści z klubów z Ostrowa, Leszna oraz Wrocławia. Startował też jedne zawodnik niezrzeszony.

Uczestnicy drugiej rundy GP Wrocławia walczyli wg 20 biegowej tabeli.

W takim układzie, każdy z zawodników ma cztery starty. Później ośmiu najlepszych walczyło w dwóch biegach półfinałowych. Z kolei dwóch pierwszych z wyścigów nr 21 i 22 awansowało do wielkiego finału.

Pierwszy turniej o GP Wrocławia wygrał Paweł Szkudlarek i to on był w czołówce wtorkowego ścigania. Do półfinałów awansowali też pozostali medaliści pierwszego Grand Prix.

Wyścigi były emocjonujące.Każdy z zawodników dawał z siebie maksimum.

Ostatecznie bieg finałowy padł łupem Wiktora Czerwinskiego. Na najniższym stopniu podium stanął również medalista pierwszych zawodów Tomasz Bodył. Drugie miejsce zajął Artur Bujnowski.

Czołówka zawodników drugiej rundy GP Wrocławia:

1. Wiktor Czerwiński
2. Artur Bujnowski
3. Tomasz Bodył
4. Paweł Szkudlarek
5-6. Rafał Kurpiel
5-6. Franciszek Lignowski
7-8. Tomasz Bartoszuk
7-8. Michał Szmaj
9-10. Krzysztof Jeryś
9-10. Bartłomiej Matuszek
11. Marek Mutor
12. Witold Strzelec
13. Konrad Kubiak
14. Domink Purzyc

Do wyłonienia zwycięzcy MPI Serwis Grand Prix Wrocławia pozostało jeszcze cztery rundy. Do klasyfikacji generalnej zalicza się pięć najlepszych wyników uzyskanych przez każdego uczestnika.

Wszyscy uczestniczy drugiej rundy Grand Prix Wrocławia