Już 19 marca Wiktor Czerwiński pojawi się we Wrocławiu. Popularny Wiciu zapowiada walkę o pierwszy skład Aquapark Szarży Wrocław. Dziś dokończenie rozmowy z Wiktorem. Zapraszamy.

Na wirażu: Kiedy zamierzasz wyjechać na tor i gdzie to będzie?
Wiktor Czerwiński: W sobotę, 19 marca we Wrocławiu.

Nw: W 2022 r będziesz już zawodnikiem młodzieżowym, W tej formacji w Aquapark Szarży mają występować jeszcze Ed Morton. W składzie na mecz pewnie będzie jedno miejsce dla zawodnika do lat 23. Czy zamierzasz walczyć o skład, by występować w każdym ligowym meczu?
WCz: Na pewno będę robił wszystko, żeby być tym najlepszym. Ale jeśli ktoś będzie w lepszej dyspozycji ode mnie, nie będę zły jeśli nie wyjdę w podstawowym składzie.

Nw: Jak w tym roku będzie z twoją gotowością do startów przed każdym meczem? Czy już w sobotę przed spotkaniem ligowym będziesz do dyspozycji menadżera na miejscu we Wrocławiu?
WCz: Będę już od piątku we Wrocławiu, aby wykonać dodatkowe treningi przed niedzielnym spotkaniem.

Nw: Czy zamierzasz wzorem ubiegłego sezonu współpracować z psychologiem sportowym. W minionym sezonie miałeś okazję korzystać z rad psychologa sportowego. Jak oceniasz tę współpracę?
WCz: Wszystko wyjdzie podczas pierwszego meczu, czy będzie mi potrzebna nadal pomoc Pani Marty Nasiukiewicz. Jeśli będzie taka potrzeba, to na pewno przekażę to Adrianowi (prezes Szarży – dop. redakcja) i zacznę współpracować z Panią Psycholog.

Nw: W tym roku skończysz szkołę., Czy twoje deklaracje odnośnie przeprowadzki do Wrocławia po zakończeniu nauki są nadal aktualne?
WCz: Tak są aktualne. Ale wszystko pokażę czas.

Nw: Jakie cele ma do osiągnięcia Wiktor Czerwiński indywidualnie? A co chciałbyś osiągnąć z drużyną?
WCz: Indywidualnie za dużych celów co do osiągnięć sobie nie stawiam. Jestem pierwszy rok w młodzieżówce i nie będzie mi łatwo. A drużynowo na pewno bym chciał zdobyć jakiś medal.

Nw: Czego ci życzyć jeśli chodzi o speedrowerową rywalizację?
WCz: Na pewno jazdy bez żadnej kontuzji.

Nw: Tego więc życzymy, a także bezkolizyjnej jazdy. Dziękuję za rozmowę.
WCz: Dziękuję bardzo!