Wiktor Czerwiński w ubiegłym sezonie skończył wiek juniora. W 2022 r będzie startował w kategorii młodzieżowej. W pierwszej części rozmowy z popularnym Wiciem dowiemy się min o jego przygotowaniach do nowego sezonu i jak postrzega swoje starty w 2021r.

Na wirażu: W ubiegłym roku, jako jeden z nielicznych zawodników Szarży Wrocław podpisałem dwuletni kontrakt. Czy po sezonie spędzonym we Wrocławiu nie miałeś wątpliwości żeby zostać w stolicy Dolnego Śląska na kolejny sezon?
Wiktor Czerwiński: Nie miałem żadnych wątpliwości co do pozostania w drużynie z Wrocławia wystarczył jeden telefon od Adriana Kocura i wszystko mieliśmy ustalone co do mojej jazdy w sezonie 2022.

Nw: Czy przed nowym sezonem miałeś propozycje z jakichś innych klubów CS Superligi?
WCz: Tak

Nw: W ubiegłym sezonie mimo, iż miałeś okazję do częstych startów to twoje wyniki nie były rewelacyjne ogólnie mówiąc. Czy jesteś zadowolony ze swoich występów w barwach Szarży w 2021?
WCz: Szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony. Tyle ile miałem robić punktów na mecz tyle robiłem.

Nw: Na jakim sprzęcie planujesz startować w tym sezonie? Kto będzie przygotowywał ci rower do startów?
WCz: Na pewno będę miał nowy rower z tego co wiem jest już gotowy i czeka na mnie we Wrocławiu. Więc teraz tylko zostaję mi przetestowanie go i najwyżej zrobić jakieś korekty.

Nw: Czy po kontuzji, którą odniosłeś w trakcie przygotowań do poprzedniego sezonu nie ma już śladu?
WCz: Niestety są. Czuję, że ręka jest słabsza ale na całe szczęście nie przeszkadza to w jeździe na rowerze.

Nw: W ubiegłym sezonie wystąpiłeś w 49 biegach. Zdobyłeś 108 pkt i 9 bonusów, co dało ci średnią 2,388 pkt/bieg. Zająłeś 58 miejsce w CS Superlidze wśród zawodników sklasyfikowanych. Była to twoja najlepsza średnia w najwyższej klasie rozgrywek (poprzednia miałeś 2,154 pkt/bieg /2020/ oraz 2,083 pkt/bieg/2019/). Czy w bieżącym sezonie planujesz uzyskać średnią bliżej 3,00 pkt/bieg?
WCz: Średnia nie jest zła. Gdybym nie robił głupich błędów na torze myślę że spokojnie bym miał 2.5 pkt/bieg. W nowym sezonie będzie na pewno trudniej, gdyż odejdą mi biegi juniorskie. Więc ciężko mi powiedzieć czy to będzie średnia bliżej 3.0 czy 2.0 pkt. Wiem tyle, że będę dawał z siebie wszystko żeby moja średnia była jak najlepsza, ale to już (jak zawsze) tor zweryfikuje.

Nw: Który mecz ligowy w wykonaniu Wiktora Czerwińskiego w 2021 r. był najlepszy?
WCz: Mecz we Wrocławiu z Częstochową. (mecz 1 rundy CS Superligi, w którym Wiktor zdobył 11 pkt plus bonus w 4 startach – red.).

Nw: Jak przygotowujesz się do nowego sezonu startów?
WCz: Myślę że bardzo dobrze. Robię 5 treningów w tygodniu

Nw: Czy w swoich przygotowaniach do nowego sezonu stosujesz jakieś zmiany w treningach?
WCz: Tak bardzo duże. Teraz nie jeżdżę tylko na rowerze. Dodałem do tego bieganie, skakanie na skakance i różne ćwiczenia na siłowni.

cdn…