Mimo, iż sezon 2021 w polskiej lidze już się zakończył, to w klubach, co jest oczywiste, praca idzie pełna parą. Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że ze Sparty odejdzie jej długoletni dyrektor sportowy Krzysztof Gałańdziuk. Tak o swoich przenosinach do Torunia powiedział dla „Nowości” były już pracownik WTS-u, a nowy dyrektor sportowy w eWinner Apatorze Toruń:

Wybór Torunia nie był wyborem przypadkowy. Min. świetne relacje z ludźmi pracującymi w eWinner Apatorze. przekonały mnie do zmiany pracodawcy i opuszczenia Wrocławia na rzecz Torunia.
Swoje miejsce widziałem więc w Toruniu, a nie we Wrocławiu, gdyż jestem przekonany, ze tutaj w pełni będę w stanie wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie.

Do Wrocławia przychodzi więc Piotr Mikołajczak, który w tym sezonie był menadżerem w drugoligowym OK. Bedmet Kolejarzu Opole, z którym walkę o pierwszą ligę przegrał z Landshut Devils. Choć rozgrywki sezonu zasadniczego Opolanie ukończyli na pierwszym miejscu drugiej ligi, to przegrane finały sprawiły, iż w przyszłym sezonie będą rywalizować na tym szczeblu rozgrywek. Wcześniej Mikołajczak pracował w Gnieźnie. Jak podaje strona internetowa WTS-u, Mikołajczak będzie managerem ds. sportu, a jego głównym zadaniem będzie koordynowanie pracy pierwszej drużyny oraz drużyn juniorskich i wsparcie administracyjno-logistyczne sztabu trenerskiego.

Jak powszechnie wiadomo od przyszłego sezonu kluby ekstraligowe będą musiały posiadać drużynę rezerw złożoną z zawodników poniżej 24 roku życia.

W podwrocławskich Przecławicach od paru już lat działa szkółka żużlowa „Mini speedway”, dla dzieci i młodzieży, którą prowadzi były zawodnik Sparty Wrocław i były trener tego klubu. Powszechnie znane jest zaangażowanie w treningi najmłodszych adeptów speedwaya Wojciecha Kończyły. Na torze w Przecławicach organizowane są nie tylko treningi.

Właśnie dziś, w sobotę 23.10.br o godz. 11 odbędzie się Piknik mini żużlowy. Organizatorzy zapraszają na wyścigi punktowane w 3 kategoriach wiekowych. A kibice otrzymają gorący posiłek.

Działacze WTS-u zauważyli dobrą pracę Wojciecha Kończyły i dokooptowali go do sztabu szkoleniowego klubu.

Wojciech Kończyło to były zawodnik Sparty. Barw wrocławskiego klubu bronił w latach 70-tych i 80-tych. Teraz we Wrocławskim Towarzystwie Sportowym ma zajmować się szkoleniem najmłodszych adeptów sportu żużlowego, aż do osiągnięcia licencji w klasie 250 cc. Będzie też ściśle współpracował z trenerem pierwszej drużyny Dariuszem Śledziem oraz konsultantem ds. szkolenia i sportu Gregiem Hancockiem.

W sezonie 2022 sztab trenerski Sparty Wrocław będzie wyglądał następująco:
Dariusz Śledź  – trener pierwszej drużyny
Greg Hancock – (konsultant ds. szkolenia i sportu
Mariusz Cieśliński – odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zawodników
Wojciech Kończyło – odpowiedzialny za szkolenie najmłodszych adeptów żużla
Piotr Mikołajczak – menager ds. sportu

Na stronie klubu poinformowano również, iż kontuzja Taia Woffindena, odniesiona prze niego podczas sobotnich zawodów Speedway of Nations, nie powinna wpłynąć na harmonogram przygotowań do kolejnego sezonu.

Fotografia: media społecznościowe Szkółki żużlowej „Mini speedway”