W przyszłym sezonie po sześciu latach przerwy we Wrocławiu odbędą się zawody Drużynowego Pucharu Świata. Całość składająca się z czterech turniejów – zgodnie z zasadą wprowadzoną przez promotora Discovery Sports Events – odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Wyczekiwany przez fanów turniej zostanie reaktywowany w miejscu, w którym odbyła się jego pierwsza edycja w historii. Powrót zaplanowano na 25-29 lipca 2023 roku.

François Ribeiro, Prezes Discovery Sports Events, jest zachwycony możliwością organizacji kolejnego historycznego wydarzenia na jednym z najważniejszych obiektów dla tej dyscypliny sportu na świecie.

To w stolicy Dolnego Śląska rozegrano pierwszy w historii turnieju FIM Speedway Grand Prix w 1995 roku, a także inauguracyjne zawody Drużynowego Pucharu Świata FIM w 2001 roku i FIM Speedway Of Nations w 2018 roku.

Ribeiro stwierdził: Wrocław był organizatorem finałów Drużynowego Pucharu Świata FIM w 2001 i 2005 roku i jest ogromną częścią historii tego wyjątkowego turnieju. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo fani żużla na całym świecie oczekują powrotu tego formatu i nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszego miejsca na jego reaktywację. Stadion Olimpijski ma przepiękną i długą tradycję organizacji turniejów rangi Mistrzostw Świata. Wiemy też, że miejscowy klub jak zawsze wykona ogromną pracę wspólnie z naszym zespołem, by stworzyć niezapomniany tydzień żużlowych emocji, podczas którego po raz pierwszy od 2017 ukoronujemy nowego Drużynowego Mistrza Świata FIM

Prezes Discovery Sports Events

Wrocławia nie było początkowo w naszym kalendarzu FIM SGP na rok 2023, dlatego chętnie podjął się przedsięwzięcia, jakim jest przywrócenie Drużynowego Pucharu Świata. Miasto z pewnością zagwarantuje organizację żużlowego mundialu na niespotykaną dotąd skalę i wspaniale ugości żużlowych kibiców z całego świata.
Chciałbym podziękować prezydentowi Wrocławia, Jackowi Sutrykowi, za jego nieustające wsparcie dla mistrzowskich turniejów FIM oraz zaangażowanie w projekt reaktywacji Drużynowego Pucharu Świata we Wrocławiu
– zakończył prezes Discovery Sports Events.

FIM zakomunikowało także, że osiem najlepszych drużyn SON 2022 plus gospodarz, a więc Polska zobaczymy w DPŚ 2023. Są to następujące drużyny: Australia, Wielka Brytania, Szwecja, Dania, Czechy, Finlandia, Niemcy, Francja i Polska.

Nasza reprezentacja została rozstawiona od razu w finale Drużynowego Pucharu Świata. W półfinałach pojadą pozostałe drużyny. W barażu wystąpią zespoły z miejsc 2-3 z półfinałów. W finale wystąpi Polska oraz zwycięzcy półfinałów i barażu.